Komentāri
Nākotnē varētu kļūt dārgāks Latvijas gāzes tarifs
Foto: Steven Depolo/Flickr

Nākotnē varētu augt AS Latvijas Gāze dabasgāzes tarifs gan ražotājiem, gan mājsaimniecībām, taču patlaban nav zināms, par cik procentiem, apstiprināja Latvijas Gāzes pārstāvis Vinsents Makaris.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir saņēmusi Latvijas Gāzes iesniegumu ar lūgumu noteikt kapitāla atdeves likmi, kas varētu ietekmēt arī gāzes gala tarifu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Makaris skaidroja, ka Latvijas Gāze vēlas pārskatīt kapitāla atdeves likmi, jo augušas uzņēmuma fiksētās izmaksas, kas saistītas ar pēdējos gados būtiski sarūkošo dabasgāzes patēriņu.

Gāzes kompānijas pārstāvis piebilda, ka līdz ar SPRK lēmumu par Latvijas Gāzes kapitāla atdeves likmi nākotnē varētu arī augt dabasgāzes tarifs visām patērētāju grupām. Tiesa, Makaris atturējās sniegt konkrētāku informāciju, par cik tieši varētu augt tarifs.

Latvijas Gāzes kapitāla atdeves likme pēdējo reizi tika noteikta 2008.gadā 8% apmērā. SPRK padomes loceklis Rolands Irklis skaidroja, ka pēc kapitāla atdeves likmes noteikšanas komersants var sākt gatavot jaunu tarifu aprēķinu.

“Pēc būtības tas nozīmē, ka Latvijas Gāze var vērsties SPRK ar jaunu dabasgāzes apgādes pakalpojumu tarifu projektu, kas varētu būt saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības apjomu kritumu. SPRK vērtēs, vai iesniegumā ir norādīta visa informācija, kas ir nepieciešama lēmuma pieņemšanai,” teica Irklis, piebilstot, ka šis process vidēji var aizņemt dažus mēnešus.

Jau ziņots, ka 2015. gada pirmajā pusgadā nedaudz samazināsies dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām, liecina AS Latvijas Gāze informācija. No 2015. gada 1.j anvāra gāzes tarifs plīts lietotājiem samazināsies par 1%, savukārt apkures lietotājiem tarifs samazināsies par 2%. Tarifi būs spēkā līdz 2015. gada jūnija beigām.

Lasi vēl