Naglis: Trešdienas valdības sēde bija milzīgs trieciens viesnīcām, jo tās tomēr nolemts slēgt

2 komentāri

Trešdienas, 21.oktobra, valdības sēde bija milzīgs trieciens viesnīcām, jo tās tomēr nolemts slēgt, ceturtdien, 21.oktobrī, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis.

Jānis Naglis, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents

“Vakardienas valdības sēde bija milzīgs trieciens viesnīcām, kas esot jāslēdz, ka tās nav pirmās nepieciešamības prece… Ja šādā veidā valdības sēdē var pieņemt nepārdomātus, [ar nozari] neizdiskutētus lēmumus, tas dara tramīgus.”

Viņš arī atzina, ka viesnīcas patlaban ir traģiskā situācijā līdzīgi kā restorāni, jo tūrisma industrija Latvijā balstās uz ārzemju tūrisma bāzes, kas ģenerē 70% apgrozījuma. Tikmēr atkopšanās pēc iepriekšējās reizes, kad tās slēdza, šovasar bija sarežģītāka nekā gadu iepriekš. Jācer, ka, pateicoties solītajam atbalstam, viesnīcas varēs turpināt funkcinonēt, pauda asociācijas vadītājs.

Taujāts, kādi ir nozares lielākie izaicinājumi patlaban, Naglis teica, ka vislielākā baža ir, kā Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai un Krīzes vadības padomei precīzi sastrādāties ar valsts ministrijām, lai nozares komersanti iegūtu pabalstus un nodrošinātu savu pastāvēšanu, kamēr visa industrija “nolikta aiz atslēgas” un drīkst strādāt tikai atsevišķas ēdināšanas iestādes, kas var nodrošināt ēdiena pieagādi uz mājām.

Sarunas par to ir komplicētas, jo visas sanāksmes norit attālināti “Zoom” formātā, kā rezultātā pusēm zūd cilvēciskais kontakts, vienam otru līdz galam neizdodas saprast, rodas dažādas nesaprašanās. “Kopumā piedalāmies operatīvās vadības sanāksmēs. Krīzes vadības padomes sēdes notiek 2-3 reizes nedēļā, jebkurā gadījumā ir darba pilnas rokas. Vislabākā komunikācija mums ir ar Ekonomikas ministriju,” viņš teica.

Taujāts par ierobežojumu ietekmi, viņš atbildēja sekojoši: “Industrija [ierobežojumos] solidarizējas ar Latvijas sabiedrību, jo nav cita risinājuma, kā atslogot veselības aprūpes sistēmu. Klientu plūsma būs ļoti minimāla, ienākumi ļoti mazi un bez valsts atbalsta nav iespējams attiecīgo mēnesi pavadīt,” viņš sacīja, piebilstot, ka līdzšinējās sarunas ir iezīmējušas potenciālu apgrozāmo līdzekļu atbalstu Covid-19 krīzes skartiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai, subsidētas darba vietas un dīkstāves pabalstus, taču diskusijas turpinās.

Pēc viņa teiktā, būtiski, lai atbalsts aptvertu visus komersantus, kas “cieš no pieņemtā valdības lēmuma”.

Taujāts, cik procentuāli viesnīcu un restorānu varētu “izvilkt” līdz nākamā gada rudenim, viņš teica – pesimistiskākās prognozes liecina, ka izdzīvos viens no trijiem nozares dalībniekiem, ja lokdaunu vēl pagarinās un situācija Latvijā neuzlabosies. Tā kā patlaban ir rudens un tūrisma nesezona, uz intensīvu darbu cerēt nevar, bet, kopumā ņemot, nozare dienu pēc mājsēdes beigām ir gatava atsākt darbu.

Naglis arī aicināja Latvijas iedzīvotājus uzrunāt savus draugus, paziņas un radiniekus, kuri tomēr šaubās, vai vakcīnu pret Covid-19 saņemt, to darīt, lai tādējādi būtu drošāki un mazāk slimotu.

2 komentāri