Modes nozare rada vairāk CO₂ izmešu nekā lidsabiedrības un jūras transports kopā. Kā mazināt industrijas ietekmi uz vidi?

1 komentārs

Pēdējo 15 gadu laikā apģērbu ražošana pasaulē ir dubultojusies. Un izrādās, ka šī nozare rada rada vairāk CO₂ izmešu nekā lidsabiedrības un jūras transports kopā.

Pēc dažādiem starptautiskiem aprēķiniem apģērbu ražošana ir otra piesārņojošākā nozare pasaulē, turklāt – 20% saražotā apģērba netiek ne reizi uzvilkti. Uzskatāms piemērs: viena džinsu pāra ražošanā var tikt izmantoti līdz pat 20 000 litru ūdens.

Tiek prognozēts, ka modes radītie atkritumi palielināsies līdz 148 tonnām līdz 2030. gadam. Kā secināts, tad mazāk nekā 1% modes radīto atkritumu tiek pārstrādāti jaunā apģērbā to dzīves cikla beigās, tikai 15% iedzīvotāju nodod otrreizējas pārstrādei savu apģērbu.

Zviedrija kā vērā ņemama modes un apģērbu zīmolu valsts spērusi pirmos būtiskos soļus apģērba ražošanas ilgtspējas veicināšanā.

Zviedrijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Latvijā gan saviem biedriem, gan arī jebkuram ilgtspējīgas modes, tekstila un apģērbu ražošanas procesā iesaistītajam uzņēmumam piedāvā ekspertu zināšanas un pieredzi ilgtspējīgākas modes attīstīšanai arī Latvijā, vienlaikus apzinoties nākotnes iespējas un attīstības potenciālu.

1 komentārs