Minoritāšu aizstāvībai uzņēmēji pievienojas “Dažādības hartai”

17 komentāri

Dažādības biznesa forumā, kas notiek Baltijas praida nedēļas laikā, astoņi Latvijas uzņēmumi pievienojušies īpašai starptautiskajai hartai. Tā paredz darbavietā aizstāvēt seksuālās minoritātes un tām nodrošināt vienlīdzīgas iespējas karjeras izaugsmē un atalgojumā, vēsta TV3 Ziņas.

Dažādības biznesa forumā šodien vairāki Latvijas uzņēmumi akcentēja nepieciešamību veidot seksuālajam minoritātēm atbalstošu darba vidi. Ja darbiniekam nenākas slēpt savu orientāciju bažās par kolēģu negatīvo attieksmi, šis cilvēks esot spējīgs daudz vairāk enerģijas veltīt savu talantu īstenošanai un rezultātā arī vairāk dot savai darbavietai. ”Draugiem Group”, kas jau kopš dibināšanas ir viens no redzamākajiem uzņēmumiem atvērtā attieksmē pret cilvēkiem ar citādu seksuālo orientāciju un dažādības hartai pievienojās pirms vairākiem gadiem, praksē pārliecinājās, ka šāda, iekļaujoša vide, rada lielāku pienesumu apgrozījuma un peļņas rādītājiem.

”Ja viņš ir talantīgs profesionālis, tad tas ir vienīgais, kas mūs kā uzņēmumu interesē. Otrs ir parādīt uzņēmuma nostāju, ka neļausim šādiem cilvēkiem darīt pāri ne uzņēmuma iekšienē, un centīsimies viņus aizstāvēt valstiskā līmenī, ja kāds politiķis izvērsīs apzināti ļaunu rīcību,” stāsta ”Draugiem Group” pārstāvis Jānis Palkavnieks.

Lasi vēl – Rīgā atklāj Baltijas praidu; tā pasākumi notiks tiešsaistē

Dažādības harta paredz konkrētu soļus iekļaujošas vides radīšanai, un nu tai pievienojušies 59 Latvijas uzņēmumi. Šodien tai pievienojās, piemēram, ”Circle-K” un kosmētikas ražotājs ”Madara”.

”Šie darbinieki aktualizēja šo jautājumu, ka ir tāda Eiropas “Dažādības harta” un ka mums būtu labi tai pievienoties. Tā mēs parādītu uz āru gan saviem darbiniekiem, gan potenciālajiem darbiniekiem, ka mums rūp, un mums tas nozīmē vairāk nekā runāšana,” skaidro ”Circle-K Business Center” izpilddirektors Artūrs Andžāns.

”Izveidot lauku, telpu, kur šīs dažādības var satikties, kopā runāt, veidot, meklēt jaunus risinājumus. Mēs ticam, ka tikai no dažādības var rasties fundamentāli jauna lieta, radoša dzirksts, neparasts piegājiens, dizainiskā domāšana,” pārliecināta ir “Madara Cosmetics” līdzīpašniece un vadītāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere.

”Swedbank” pievienojās Dažādības hartai pirms diviem gadiem, lai gan arī pirms tam nav diskriminējusi darbiniekus. Bankā ir seksuālo minoritāšu atbalsta grupa, uz korporatīvajiem pasākumiem darbinieki bez bažām līdzi ņem savus viendzimuma partnerus. Lai iedrošinātu citus uzņēmējus, ”Swedbnak” pieteicās kļūt par šā gada Baltijas praida ģenerālsponsoru.

”Noteikti ir vērts iziet cauri savām esošajām uzņēmumu praksēm, kā mēs pieņemam darbā darbiniekus, kā mēs viņus intervējam, cik daudz mēs dodam kāpt pa karjeras kāpnēm, vai cilvēks darba vidē jūtas viņš pats, un tad attiecīgi saprast, kuras ir tās uzlabojamās lietas,” norāda ”Swedbank” personāla un infrastruktūras pārvaldes vadītāja Agita Jākabsone.

Uzņēmēju attieksmē tieši šogad noticis pozitīvais lūzums, vērtē praida rīkotāji. Ja līdz šim pasākuma finansiālie atbalstītāji bija dažu valstu vēstniecības, bet uzņēmumi atteicās, tad šogad uzņēmēji paši pieteicās kļūt par sponsoriem.

17 komentāri