Ministrs: Ir cerība, ka pavasara beigās vai vasaras sākumā epidemioloģiskā situācija jau ļaus ceļot

68 komentāri
Ministrs: Ir cerība, ka pavasara beigās vai vasaras sākumā epidemioloģiskā situācija jau ļaus ceļot
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Nepieciešamības gadījumā valdība būs gatava atbalstīt Latvijas nacionālo aviokompāniju “airBaltic”, norādījis satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). Vienlaikus viņš norāda uz cerību, ka pavasara beigās vai vasaras sākumā epidemioloģiskā situācija jau ļaus ceļot.

“Valdība apzinās, cik nopietns un sistēmisks uzņēmums ir “airBaltic” un arī aviācija kopumā Latvijas sasniedzamības nodrošināšanai. To mēs piefiksējam katru reizi, kad lemjam par kādiem ierobežojumiem, kas ir saistīti ar pārvietošanos starp valstīm,” intervijā Latvijas Radio teica satiksmes ministrs.

Lasi vēl – Eksperte: Obligāta pasažieru vakcinācijas prasība aviokompānijām radīs lielus zaudējumus

Viņš arī norādīja, ka situācija aviācijā neuzlabojas – pandēmijas vilnis joprojām turpina velties pār Eiropu, tādējādi pasažieru pārvadājumi starp valstīm joprojām ir pašā zemākajā līmenī.

Vienlaikus Linkaits atzīmēja, – ir cerība, ka pavasara beigās vai vasaras sākumā epidemioloģiskā situācija jau ļaus ceļot. “Ir cerība, ka pavasara beigās, vasaras sākumā situācija būs tāda, ka ceļojumi būs iespējami, un tad arī viena liela daļa “airBaltic” flotes tiks izmantota tāpat kā agrāk,” sacīja ministrs.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija pēc vairāku mēnešu izvērtēšanas 2020. gada jūlija sākumā atbalstīja Latvijas valdības lēmumu “airBaltic” pamatkapitālā ieguldīt 250 miljonus eiro, lai sniegtu atbalstu Covid-19 krīzes pārvarēšanai. Pērn 4. augustā finansējums tika ieguldīts, un “airBaltic” pamatkapitāls sasniedza 506 472 824 eiro.

Vienlaikus “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss februārī atzina, ka tuvāko mēnešu laikā Eiropas lidsabiedrību atkārtota vēršanās pēc valstu papildu atbalsta ir nenovēršama.

Tāpat ziņots, ka “airBaltic” šogad janvārī pārvadāja 44 400 pasažieru, kas ir par 86% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Lidsabiedrība janvārī veica 900 lidojumu, kas ir par 80% mazāk nekā pērn janvārī.

2020. gadā “airBaltic” pārvadāja kopumā 1,34 miljonus pasažieru, kas ir par 73% mazāk nekā 2019.gadā.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību “airBaltic” kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 3,86%.