Milzīgs trieciens! Saimniekiem Salaspils ferma ar 8000 cūkām ir jau otrā, kas jālikvidē

Komentāri

Smags trieciens visam novadam – tā par Salaspils vienīgās cūku fermas dzīvnieku izkaušanu saka pašvaldības vadītājs. Cūku mēra uzliesmojuma dēļ steidzami jāiznīcina visi 8000 dzīvnieki. Nelaimes turpina vajāt SIA ”Ancers”, kam šī jau ir otrā ferma, kura faktiski jāslēdz lipīgās slimības dēļ.

Baltos kostīmos tērptie PVD darbinieki gatavojas nepatīkamajam darbam. 8000 cūkas nosmacēs ar CO2 gāzi atsevišķos konteineros. To ķermeņus hermētiski noslēgtās kravaskastēs vedīs uz pārstrādi, uz kādu uzņēmumu Limbažos. Mēris novietnē strauji izplatās, un cūkas mirst no smagās slimības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

SIA ”Ancers” tas ir īpaši smags trieciens, jo janvārī cūku mēris tika konstatēts uzņēmuma piederošajā fermā Krimuldā. Ārkārtas sēdē šodien Salaspilī par rīcības plānu runāja pašvaldības, zemessardze, PVD pārstāvji.

Pārtikas veterinārā dienesta pārstāvis lūdz pašvaldībai nodrošināt papildspēkus, kas palīdzētu darbībās uz vietas.

Slimības uzliesmojuma likvidācija cūku fermā notiks aptuveni piecas dienas. Uzraudzības zonas robežās, kas ir desmit kilometru rādiusā ap novietni, policija būs tiesīga transporta līdzekļus pārbaudīt. Īpaša uzmanība tiks pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanai – būs jāuzrāda to iegādi apliecinoši dokumenti.

Fermas saimnieki nebija ieradušies. Viņiem notiekošais ir pārāk smags trieciens, turklāt uz vietas darāmā ir ļoti daudz. Pat pēc milzīgā zaudējuma uzņēmums cer turpināt savu darbību un sākt visu no jauna.

Viena no versijām – mēris Salaspils fermā nokļuvis līdz ar sivēniem, kas pirms tam dzīvoja inficētajā novietnē Krimuldā. Turklāt liktenīga sagadīšanās: visticamāk, slimie dzīvnieki Salaspili nogādāti dienu pirms sērgas atklāšanas.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl