Mikrouzņēmumiem varētu liegt darboties 41 nozarē

Komentāri

Mikrouzņēmumu skaits Latvijā pieaug ik stundu, tomēr ļoti iespējams, ka jau drīzumā tas tiks pamatīgi apcirpts. Finanšu ministrija izstrādājusi sarakstu ar 41 nozari, kurā mikrouzņēmumi darboties vairs nedrīkstēs. Tomēr pret to kategoriski iebilst ne tikai uzņēmēji, bet arī citi ierēdņi.

Latvijas uzņēmēju lobijs nesen svinēja uzvaru cīņā par to, lai krīzes laikos ieviestie mikrouzņēmumi, kuri nodokļos maksā visnotaļ nelielu daļu sava apgrozījuma, netiktu atkal likvidēti. Tomēr, Finanšu ministrija uzskata, ka daudzi šādi uzņēmumi tiek veidoti tikai nodokļu optimizācijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādēļ kā kompromiss likumā tika iestrādāta norma, ka virknē nozaru mikrouzņēmumi strādāt vairs nevarēs. Par to, kurās tieši, tagad arī cīnās dažādi ieinteresētie spēki. Finanšu ministrija ir izstrādājusi sākotnējo piedāvājumu, kurā iekļauta 41 mikrouzņēmumiem potenciāli aizliegtā nozare. Tas savukārt izraisījis asus uzņēmēju iebildumus.

Viņš uzskata, ka pats aizliegto nozaru princips ir muļķīgs. Tas esot tuvredzīgi, jo uzņēmumu kļūs mazāk, un attiecīgi arī nodokļus maksās mazāk. Endziņš norāda, ka mikrouzņēmumu ieviešana bijusi viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ēnu ekonomikas īpatsvars pēdējos gados nokrities no 38 līdz 23 procentiem iekšzemes kopprodukta.

Kritiķu pulkam pievienojusies arī Ekonomikas ministrija. Tai neesot izprotami principi, pēc kuriem kolēģi no Finanšu ministrijas izvēlējušies aizliegtās nozares. Nopietnu analīzi tur nevarot saskatīt, jo aizliegtajā sarakstā iekļautas vairākas nozares, kurās šobrīd vispār nedarbojas neviens mikrouzņēmums, piemēram, kalnrūpniecība.

Pilnais aizliegto nozaru saraksts pagaidām publicēts nav, tomēr, zināms, ka tajā iekļautas tik dažādas jomas, piemēram, mediji, grāmatvedības pakalpojumi, kalnrūpniecība un juridiskie pakalpojumi. Finanšu ministrija uzstāj, ka izvēlētas tieši tās nozares, kurās mikrouzņēmumi galvenokārt saistīti ar nodokļu optimizāciju, nevis jaunu darbavietu radīšanu.

Saraksts ar 41 potenciāli aizliegto nozari esot tikai provizorisks, un diskusijās ar ieinteresētajām pusēm vēl tiks precizēts. Tādēļ Ašeradens uzskata, ka kritika par tā detaļām esot vērtējama galvenokārt kā politiskas pozas ieņemšana.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl