Mikronodokļa atcelšana vairākās nozarēs pamatīgi nokaitina mazos uzņēmējus

Komentāri

Mazie uzņēmēji ir sašutuši par valdības lēmumu turpmāk nepiemērot mikrouzņēmuma nodokļa režīmu 37 nozarēm. Uzņēmēji uzskata, ka tādējādi tiek gremdēta privātā iniciatīva, tāpēc apsver pat iespēju pieprasīt finanšu ministra demisiju.

Piemēram, Rūta ir sabiedrisko attiecību speciāliste, kas savu mikrouzņēmumu nodibinājusi pirms diviem gadiem. Lai arī klientu pietiek, uzņēmums ir veiksmīgs, un tā izmaksas ir samazinātas līdz minimumam, pāriet uz SIA nodokļu režīmu viņa nevar atļauties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmēja Rūta Brikmane:

Mana izšķiršanās šobrīd ir tāda: ja valsts man aizliedz būt baltajā ekonomikā, man diemžēl ir jāatsakās no sava sapņa, ka es gribu būt darba devējs un nodrošināt darbavietas, tad man būs jāmeklē darbs un jākļūst atkal par darba ņēmēju.

Lai gan sākotnēji Rūta bija pārliecināta, ka viņas rūpalu valdības lēmums neskars, jo sabiedriskās attiecības 37 nozaru starpā, kam turpmāk nepiemēros mikrouzņēmuma nodokļa režīmu, nav minētas, viņas grāmatvede apgalvo pretējo.

Rūta Brikmane:

Sabiedriskās attiecības ir “zem” sadaļas centrālo biroju darbība. Tas nozīmē, ka daudziem, kuriem šķiet, ka viņi sarakstā neieraudzīja savu pārstāvēto nozari, nāksies vilties, jo viņi būs šajā sarakstā, tikai viņi vienkārši nav nosaukti atsevišķi.

Uzņēmēji arī apšauba Valsts ieņēmumu dienesta spēju izkontrolēt mikrouzņēmumu nodokļa maksātājus un to, vai viņi tiešām darbojas nozarē, ko norādījuši reģistrējoties. Uzņēmēji norāda, ka mikrouzņēmuma statuss viņiem krietni atviegloja biznesa uzsākšanu. Taču turpmāk valdības nosauktajās 37 nozarēs tas būs krietni grūtāk – iespējams, daudzi nesadūšosies legāli uzsākt savu rūpalu.

Foto:

Tam piekrīt arī Ekonomikas ministrija, norādot, ka tik plašs nozaru ierobežojums nav pamatots, jo tikai trīs nozaru asociācijas atzinušas, ka mikrouzņēmuma nodoklis tiešām kropļo konkurenci.

Ja valdība un Finanšu ministrija nemainīs savus plānus par mikrouzņēmuma nodokļa režīma liegumu 37 nozarēm, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera grasās pieprasīt Finanšu ministra demisiju. Tikmēr, lai tomēr atvieglotu jaunu uzņēmumu dibināšanu arī 37 nosauktajās jomās, Ekonomikas un Finanšu ministrija plāno sākt darbu pie pilnīgi jauna nodokļu režīma, kas līdzīgi kā mikrouzņēmuma nodoklis atvieglotu biznesa uzsākšanu.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl