“Maxima” peļņa pērn apsteidz “Rimi”

Komentāri
“Maxima” peļņa pērn apsteidz “Rimi”
Foto: LETA

Mazumtirdzniecības uzņēmums “Maxima Latvija” pagājušajā gadā apsteidzis savu konkurentu “Rimi Latvia” gan pēc apgrozījuma, gan peļņas rādītāja, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Maxima Latvija” apgrozījums pērn sasniedzis 673,47 miljonus eiro, kas ir par 5,1% vairāk nekā 2012. gadā, kad apgrozījums bija 640,81 miljons eiro. Tikmēr par 13% sarukusi uzņēmuma peļņa – no 20,4 miljoniem eiro 2012. gadā līdz 17,74 miljoniem eiro 2013.gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt “Rimi Latvia” apgrozījums pērn bija 672,32 miljoni eiro, kas ir par 6,5% vairāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 630,8 miljoni eiro. Tikmēr uzņēmums peļņa pērn sarukusi par 4,3% – no 12,73 miljoniem eiro 2012.gadā līdz 12,18 miljoniem eiro 2013.gadā.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs skaidro – no vienas puses fakts, ka “Maxima Latvija” ir pārspējusi “Rimi Latvia”, norāda, ka pēc traģēdijas Zolitūdē “Maxima Latvija” ir spējusi strādāt efektīvāk nekā konkurenti.

Taču, no otras puses, tas liecina, ka Latvijas vidējie iedzīvotāji ir trūcīgi, jo izvēlas iepirkties veikalā, kur ir zemākas preču cenas, kā arī nedaudz sliktāks serviss nekā pie konkurenta “Rimi Latvia”, norāda Tirgotāju asociācijas prezidents.

“Maxima Latvija” 2014. gada pirmās puses apgrozījuma rādītāji no tā paša perioda apgrozījuma rādītājiem 2013. gadā atpaliek par aptuveni 1%. Tiesa, cik daudz tas ir naudas izteiksmē, uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris neatklāja.

“Maxima Latvija” dibināta 2000. gada 29. novembrī. Kompānijas pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. “Maxima Latvija” mātesuzņēmums ir Lietuvā reģistrētais “Vilniaus Prekyba UAB”, kura mātesuzņēmums savukārt ir Nīderlandē reģistrētais “Lincoln Land Erste B.V.”.

SIA “Rimi Latvia”, kas līdz 2001. gada 1.februārim darbojās ar nosaukumu Latvijas-Polijas-Holandes kopuzņēmums SIA “Interpegro-Latvija”, dibināta 1992.gada 13.janvārī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 719 466 eiro. “Rimi Latvia” ir Zviedrijas mazumtirgotāja “ICA AB” meitasuzņēmums Latvijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl