Matīss: Rīgas satiksme prasa trešdaļu no visā valstī paredzētajiem līdzekļiem transporta kompensācijām

1 komentārs
Matīss: Rīgas satiksme prasa trešdaļu no visā valstī paredzētajiem līdzekļiem transporta kompensācijām
Foto: LETA

Rīgas dome sabiedriskā transporta kompensācijās no valsts prasa 15 miljonus eiro, kas ir vairāk nekā trešā daļa no visiem līdzekļiem, kas valsts budžetā paredzēti sabiedriskā transporta kompensācijām visā valstī, raidījumā 900 sekundes sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Kopumā valsts šogad paredzējusi sabiedriskā transporta dotācijām novirzīt 37 miljonus eiro.

Viņš norādīja, ka Rīgas satiksmes cenu celšanā ir ”diezgan dīvaini” vainot valdību, jo valsts nekad nav izmaksājusi subsīdijas un dotācijas pilsētu sabiedriskajam transportam. Tāpat arī domei nekad nav dota cerība, ka valsts piemaksās biļešu cenu starpību. ”Mūsu prioritāte ir nodrošināt sabiedrisko transportu visā valstī, nevis tikai Rīgā,” sacīja A. Matīss, uzsverot, ka valsts kompensācijas prioritāri tiek piešķirtas pasažieru pārvadājumiem reģionos, ”kur autobuss dažkārt kursē divreiz nedēļā”.

No valsts puses šogad atbalsts Rīgas domei nekādā gadījumā nav paredzēts, sacīja A. Matīss, retoriski jautājot ”ar ko Daugavpils vai Liepāja ir sliktāka par Rīgu”. Ministrs norādīja – ja valsts subsīdijas tiks piešķirtas Rīgas satiksmei, tad līdzīgu rīcību varētu prasīt ar citas Latvijas pilsētas.

Rīgas sabiedriskajā transportā cels cenas, un tajā vaino valdību

Galvaspilsētas Rīgas sabiedriskajā transportā līdz 1,15 eiro par braucienu tiks paaugstinātas biļešu cenas, paziņojuši Rīgas pašvaldības pārstāvji, turklāt cenu kāpumā vainojot valdību.

Jaunā vienas biļetes cena būs vienlīdzīga ar viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksu, ko aprēķinājis uzņēmums Rīgas satiksme. Tagad tā ir 1,175 eiro. Rīgas satiksme atzīst, ka iepriekš kļūdījās aprēķinos un tādēļ tagadējā pašizmaksa ir zemāka par iepriekš aprēķināto 1,20 eiro līmeni par vienu pasažiera pārvadājumu.

1 komentārs