Matīss nosauc “Pasažieru vilciena” jaunās valdes sastāvu

Komentāri
Matīss nosauc “Pasažieru vilciena” jaunās valdes sastāvu
Foto: Freeimages.com

Pasažieru vilciena jaunajā valdē otrdien, 8. jūlijā, plānots iecelt Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktoru Andri Lubānu, Latvijas Dzelzceļa finanšu direktoru Māri Bremzi un Latvijas Dzelzceļa darbinieku Miku Pērsi.

Tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes norādīja Satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš situāciju ar neveiksmēm vilcienu ieprikumos uzskata par absurdu, un uzsver, ka jaunajai valdei divu nedēļu laikā būs jāatrisina uzņēmumā pastāvošās problēmas.

“Pasažieru vilciena” (PV) valde atlūgumus kapitāldaļu turētājam Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietniekam Dinam Merirandam iesniedza pirmdien, 7. jūlijā.

A. Matīss žurnālistiem skaidroja, ka pašreizējā PV valde netiek galā ar uzdevumiem, kas tai izvirzīti, tāpat neesot pārliecības, ka uzņēmums varēs finansēt vilcienu nomu, neprasot papildu līdzekļus no valsts budžeta, turklāt arī noteiktā uzvarētāja “Stadler” piedāvājums esot krietni dārgāks nekā Igaunijā. Vairāki nomas finansējuma skaitļi esot balstīti uz pieņēmumiem un interpretāciju. Neesot neviena dokumenta, kas apliecinātu, ka būs pieejams nepieciešamais finansējums. Patlaban PV joprojām pieprasot par infrastruktūru 14 miljonus šogad un 16 miljonus eiro nākamgad, kaut gan šāda nauda nav paredzēta budžetā. Šogad valsts dotācija esot 32 miljoni eiro, ar to esot jāiztiek. Vienlaikus tika norādīts, ka nav nopietni, ka PV vēl jūlijā nav apstiprināts budžets. Pie šādas finanšu neskaidrības iepirkumu nevarot atļauties.

Lasi vēl