Martā strauji audzis pieprasījums pēc “.lv” domēniem

2 komentāri

Martā ļoti strauji audzis pieprasījums pēc jauniem LV domēniem. Runa ir par interneta adresēm, kas noslēdzas ar “.lv”.

Daudzi no jauna reģistrētie domēnu vārdi liecina par to, ka ir radīti saistībā ar ārkārtējo situāciju. Domēnu skaits, kas noslēdzas ar “.lv” pieaug katru mēnesi. Šobrīd “.lv” reģistrēto domēnu skaits ir vairāk nekā 120 000.

“Šā mēneša laikā ir pieteikti vairāk nekā 3000 domēnu,” Matemātikas un informātikas institūta Domēnu reģistra NIC.lv pārstāve Dana Ludviga norāda, ka marts ir bijis par trešdaļu aktīvāks nekā tas pats laiks 2019. gadā. Vēl nesen valdījis uzskats, ka teju visi labskanīgākie vārdi jau reģistrēti, taču izrādījās, ka tās vis neesot.

“Mēs tagad redzējām, ka tas radošums ir uz jauna viļņa, un cilvēki atklāj, ka ļoti vienkāršas lietas kā videoapmācības vai piegāde uz mājām, tādas tiešām vēl bija pieejamas,” saka Ludviga.

Domēni tiek reģistrēti lielā mērā, protams, ārkārtas situācijas dēļ.

“Tas ir labi ne tikai no nacionālās pašapziņas viedokļa,” Latvijas interneta asociācijas izpilddirektore Ina Gudele pauž gandarījumu, ka uzņēmēji izvēlas tieši “.lv” domēnus, nevis starptautiskos. Tas liecina par vairākām lietām.

“Daudzi uzņēmumi, kas līdz šim darbojās ļoti tradicionālā veidā, meklē jaunus risinājumus, kā strādāt ar klientiem, patērētājiem, piegādātājiem. Mājas lapa ar sava domēna vārdu ir ļoti būtiska,” saka Gudele.

Interneta asociācijas pārstāvji aicina uzņēmējus arī informācijas tehnoloģiju jomā izvēlēties vietējo piedāvājumu. Tādējādi attīstot šo nozari mūsu valstī.

Izmantojot apstākļus, ir virkne cilvēku, kuri reģistrē domēnu vārdus pārpārdošanas nolūkam. Tāpēc “.lv” domēnu reģistra pārstāve aicina uzņēmējus nevilcināties ar reģistrēšanu.

“Tie uzņēmēji, kas ir jau reģistrēti un aizsargājuši savu zīmolu digitālajā vidē, tagad tie ir uzvarētāji, tie ir solīti priekšā nekā tie, kuri tikai sāk to darīt,” bilst Ludviga.

Reģistrēt no jauna un uzturēt domēna vārdu ir visai lēti. Taču, ja kāds ir pasteidzies un reģistrējis kāroto vārdu, tad pārpirkšana vai pat attiesāšana var noslēgties ar lielām izmaksām.