Komentāri
Maluzvejnieki pārsteidz ar darbošanos teju rūpnieciskos apmēros
FOTO: LETA

Kamēr zvejnieki lauza galvas par zvejas vietām un lomu, maluzvejnieku aktivitāte šogad nav mazinājusies. Viņu lomi ir iespaidīgi, sasniedzot pat pustonnu. Vides inspektori ir pārliecināti, ka zivis netiek ķertas pašpatēriņam.

Aizvadītajās brīvdienās vides inspektori aizturējuši kārtējo maluzvejnieku – Babītes ezerā aizturēts maluzvejnieks ar 45 tīkliem. Vides inspektori stāsta, ka atrastajos maluzvejnieku tīklos esot pat vairāki simti kilogramu zivju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tas mums jau sen nav noslēpums, ka viss iet uz tirgiem, protams, Rīgā uz Centrāltirgu, kas ir lielākais Latvijā. Ir informācija, ka citi savas zivis pat uz Lietuvu nogādā, tur cenas ir lielākas un pat atmaksājas aizdzīt līdz Lietuvas pierobežai uz tirgiem – tāda mums ir informācija,” stāsta vides inspektors Gints Zemitāns.

Centrāltirgū tiešām tiek tirgotas dažādas saldūdens zivis, taču tās visas esot legālas izcelsmes no zivju audzētājiem, ko pierādot arī pavaddokumenti. Tirgus pārstāvji kategoriski noliedz un pat nepieļauj maluzvejnieku loma legalizēšanu tirgū.

”Visos dokumentos ir norādīts arī licences turētājs jeb licencētais zvejnieks, turklāt jāatzīmē, ka saldūdens zivju piedāvājums ir gana plašs, lai cilvēki gan kontroles, gan cenas dēļ nebūtu ieinteresēti nodarboties ar šādām lietām,” norāda Rīgas Centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels.

Centrāltirgus ir visvairāk kontrolētais no dažādām valsts institūcijām un ierēdņiem, taču pārkāpumi zivju tirdzniecībā neesot konstatēti.

PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Vineta Grīnberga

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Inspektori skatās, lai būtu šie pavaddokumenti, šādi pārkāpumi nav konstatēti, un arī, apzinot pārbaudes protokolus, nekonstatējām, ka būtu pieņemti zvejas produkti vai dzīvas zivis bez pavaddokumentiem.

Kaut arī ar pavaddokumentiem tirgū viss ir kārtībā, vides inspektori paliek pie sava, ka maluzvejnieku loms tiek realizēts tirgū. Turklāt iegūtā peļņa esot iespaidīga, jo, piemēram, līdaka tirgū maksā septiņus eiro kilogramā, bet tīklos ir desmitiem un pat simtiem kilogramu.

Inspektoru rosīšanās šobrīd atgādina cīņu ar vējdzirnavām, jo savu taisnību pierādīt viņi nespēj.

Pērn par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem soda naudās iekasēti 78 tūkstoši eiro, bet zivju resursiem nodarītie zaudējumi – 65 tūkstoši eiro. Šogad par maluzvejniecību lielā apmērā ierosinātas jau divas krimināllietas, iestājoties siltākam laikam, visticamāk, aktivizēsies arī nelegālo lomu tīkotāji.

Lasi vēl