“Madara Cosmetics” līdzīpašnieki atjaunojuši un par uzņēmuma mājvietu padarījuši vēsturisku namu Pārdaugavā

0 Komentāru
“Madara Cosmetics” līdzīpašnieki atjaunojuši un par uzņēmuma mājvietu padarījuši vēsturisku namu Pārdaugavā
PUBLICITĀTES FOTO

Uzņēmuma “Madara Cosmetics” līdzīpašnieki Uldis Iltners un Lotte Tisenkopfa-Iltnere atjaunojuši vēsturisko, 1924. gadā celto namu Pārdaugavā, Baložu ielā 20a, informēja uzņēmumā.

Namu projektējis tā pirmais īpašnieks, viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta latviešu arhitektiem, profesors Eižens Laube (1880–1967).

Ēku Baložu ielā “Madara Cosmetics” dibinātāji un vadītāji iegādājās neilgi pirms Covid-19 pandēmijas sākuma. Tisenkopfas-Iltneres rūpīgā vadībā Eižena Laubes projektētā ēka ieguvusi jaunu spožumu – nams šobrīd atvēlēts uzņēmuma komandai, kļūstot par satikšanās, eksperimentālu projektu īstenošanas, mākslas un kultūras pasākumu norises vietu.

Lotte Tisenkopfa-Iltnere, AS “Madara Cosmetics” valdes priekšsēdētāja

“Pret seno namu izturamies ar īpašu cieņu un uzmanību. Tas bija liels izaicinājums – vēsturisko apvienot ar mūsdienīgo, lai šī vieta iemiesotu mūsu kompānijas jauneklīgo enerģiju un skatu nākotnē. Vienlaikus tas bija ļoti aizraujoši, jo mūsu stāstos atradām daudz kopīgā. Savām celtnēm Laube izmantoja vietējo akmeni, metālu, koku. Viņu vadīja pārliecība, ka jālieto tikai dabīgi materiāli, tos nedrīkst imitēt. Arī “Madara” kosmētika ir ekoloģiska, tās pamatā ir dabīgas sastāvdaļas. Savos apcerējumos par arhitektūru Laube uzsver nepieciešamību izzināt Latvijas zemi un tās bagātības, un ar to jau kopš “Madara” pirmsākumiem nodarbojamies arī mēs. Tāpat mūs vieno latviskās identitātes meklējumi, apzinoties, ka tā atrodas nebeidzamā tapšanā un mainībā.”

Lotte Tisenkopfa-Iltnere norāda, ka, veidojot nama logo, tā “Madara Cosmetics” detalizēti izpētīts un analizēts 20. gadsimta 20.-30. gadu burtu dizains Latvijā. Līdzīgi kā Laube izmantoja tradicionālos ornamentus, veidojot no tiem jaunus, tā “Madara Cosmetics” dekonstruēja nama nosaukumā ietvertos burtus, radot jaunas zīmes, kurās “simboliski sastopas sakņu apzināšanās un nākotnes apjausma”.

Pirmā iespēja iepazīties ar atjaunoto ēku interesentiem būs 24. septembrī, kad Laubes namā atklās audiovizuālo izstādi “Paštrokšņi, kas vēstī par slimības pieredzi un tās dažādajām šķautnēm”. Par izstādes impulsu kalpojis Paulas Tisenkopfas pieredzes stāsts, kuru mākslas valodā iedzīvinājuši rakstniece Inga Gaile, videomākslinieks Rolands Briedis, fotogrāfs Māris Ločmelis un dizainere Tatjana Raičiņeca. Izstādes kuratore Kristīne Liniņa. Ieeja izstādē par ziedojumiem, kas tiks novirzīti “Rozā vilciena” labdarības fondam, lai nodrošinātu praktisku atbalstu Latvijas sievietēm, kuras skāris krūts vēzis.

“Madara Cosmetics” pārstāvji norādīja, ka neoklasicisma stilam raksturīgas iezīmes ir formu ģeometriska vienkāršība, lakonisms, simetrija. Klasiskie elementi un orderis lietoti galvenokārt vispārinātā, vienkāršotā veidā. Ēku rotājumiem raksturīgi ziedu un ģeometriski motīvi, un tādi izmantoti arī Laubes nama griestu dekorācijās un vitrāžās. Atšķirībā no klasiskā ofisa namam piemīt īpaša noskaņa un mājīguma sajūta.

0 Komentāru