“Madara Cosmetics” kļūst par publisku uzņēmumu un iziet biržā

Komentāri

Latvijas biznesa videi neparastu soli spēris viens no Latvijas uzņēmējdarbības veiksmes stāstiem – kosmētikas ražotājs “Madara Cosmetics”. Uzņēmums nolēmis savas akcijas laist biržā, tādējādi kļūstot par publisku uzņēmumu. Patēriņa preču zīmoli biržā nonāk reti, taču speciālisti “Madarai” prognozē labas sekmes.

Latvijā plaša patēriņa zīmola ienākšana biržā ir nebijis gadījums. Ar akciju kotēšanu biržā “Madara Cosmetics” cer piesaistīt resursus turpmākajai izaugsmei. Pērn uzņēmums sasniedza 5 miljonu eiro apgrozījumu un šogad pieaugumu plāno 30% apmērā. Pēc kļūšanas par publisku uzņēmumu tā akcijas biržā varēs iegādāties jebkurš.
Uldis Iltners, “Madara Cosmetics” līdzīpašnieks:

“Diezgan bieži mēs dzirdam, ka veiksmīgi Latvijas uzņēmumi nonāk ārvalstu investoru rokās. Šis piedāvājums ļaus Latvijas iedzīvotājiem iesaistīties uzņēmuma attīstībā.”

“Madara Cosmetics” novērojuši, ka cilvēki būtu gatavi ieguldīt uzņēmuma attīstībā, bet, lai potenciālos investorus motivētu, paredzēts ieviest akcionāru priekšrocību programmu, kas attieksies gan uz produktu iegādi, gan iesaisti to izstrādē.

Lēsts, ka uzņēmuma vērtība varētu būt ap 10 miljoniem eiro, turklāt priekšrocība ir tas, ka Madara ir patēriņa zīmols, jo tas potenciālajiem investoriem ir saprotamāks.

“Parasti ir tā, ja šis zīmols ir iecienīts, ir lielākas izredzes piesaistīt viņus kā akcionārus un potenciālos investorus šajā uzņēmumā,” skaidro “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Publiskā piedāvājuma īstenošanai piesaistīta konsultantu kompānija, kas par nākamo svarīgo uzdevumu nosauc cilvēku izglītošanu par investīcijām.

“Ja bankas konts jau ir kādā vietējā bankā, 90% no darba ir izdarīti, atliek tikai uztaisīt vērtspapīru kontu. Tas tad atkarīgs no bankas. Vienai to var izdarīt caur internetbanku, citai jāzvana uz kaut kādu numuru,” skaidro “LHV Pank” institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis.

Uzņēmums jau ir atklājis sadaļu savā mājaslapā, kur klienti var iepazīties ar darbu vērtspapīru tirgū.

Lasi vēl