LTRK vadītājs: Puse uzņēmēju ir par to, ka varētu atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta

11 komentāri

Aptuveni puse uzņēmēju atbalstītu ieceri, kurā darba devējam būtu tiesības atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta – TV3 raidījumā “900 sekundes” norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.

Saeimā šobrīd izskatīšana ir likumprojekts, lai par to, lai, vienkārši sakot, darba devējs varētu atbrīvot no darba darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta. Rostovskis norāda, ka par šo jautājumu veikta aptauja, kurā secināts, ka aptueni puse uzņēmēju ir par to, ka varētu atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikātiem, tātad no tā izriet, ka otra puse ir pret šo ieceri.

“Patiesībā līdzīgas atbildes ir arī citos griezumos. Par obligāto vakcināciju tur laikam 61% bija par brīvprātīgu pozīciju un gandrīz puse teica, ka tas varētu būt obligāti. Tā ka uzņēmēju komūna ir tāds pats mikromodelis kā sabiedrība kopumā,” viņš norāda.

Runājot par aktuālajām problēmām, LTRK prezidents uzsver, ka darbaspēka trūkums šobrīd ir viena no lielākajām aktualitātēm uzņēmēju vidū. Jo īpaši tas izteikts būvniecībā, bet tāpat trūkstot arī inženiertehniskie un IT darbinieki.

11 komentāri