Komentāri
LTA nāk klajā ar piedāvājumu, kas var palīdzēt Latvijai pārvarēt Krievijas sankcijas
Foto: LETA

Tā kā Krievijas noteiktie ierobežojumi nav saistoši citām Vienotās ekonomiskās zonas (VEZ) valstīm, kurā ietilpst Krievija, tad ir iespēja preces Krievijā ievest caur tām – Baltkrieviju, Kazahstānu vai citu vienotās ekonomiskās zonas dalībvalsti, piemēram, Armēniju, šādu scenāriju iesaka Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).

Tas gan nozīmē, ka nāksies meklēt jaunus ceļus un rēķināties ar dārgākām starpnieku izmaksām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat LTA pauž, ka ekonomisko sankciju ietekmi uz Latviju var mazināt tas, ka dažu Latvijas uzņēmumu īpašnieki ir no Krievijas vai to kapitāla daļas pieder Krievijas pilsoņiem. Šāda saistība ar Krieviju var mazināt ekonomisko sankciju ietekmi uz Latviju.

”Ir loģiski, ja Krievijas uzņēmēji censtos noregulēt attiecības ar savu valsti. Mums ir piemērs ar degvīnu – ilgu laiku bija domstarpības starp Latviju un Krieviju par degvīna zīmola izplatīšanu, bet tagad viss ir noregulēts un tirdzniecība rit sekmīgi. Viena lieta ir vispārējā politika, bet cita – ekonomiskās sadarbības stabilizēšana,” teikts LTA paziņojumā.

Visvairāk apdraudēti šobrīd ir zivju, īpaši šprotu, ražotāji. Ierobežojumi varētu skart 25 – 80 % no realizācijas atkarībā no tā, cik svarīgs konkrētajam ražotājam ir Krievijas tirgus,” teikts LTA oficiālajā paziņojumā. Vēl ar zaudējumiem var saskarties piena pārstrādātāji un kartupeļu audzētāji, kā arī tirgotāji, kas nodarbojas ar preču tranzītu uz Krieviju no citām ES valstīm.

Krievija noteikusi “pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, ceturtdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Lai arī tiek runāts, ka latviešu uzņēmējiem tiks sniegts atbalsts, lai pārorientētu savu tirgu uz Rietumvalstīm, ir ”lietas, ko nevar pārkāpt”, pauž Latvijas zivrūpnieks, zivju pārstrādes uzņēmuma SIA ”Karavela” līdzīpašnieks un ”Ventspils zivju konservu kombināta” padome priekšsēdētājs Jānis Endele. Piemēram, ASV tirgus ir ļoti noslēgts un tajā iekļūt ir grūti, pauž uzņēmējs. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka tirgus pārorientēšana ir iespējama, jo tas ir izdevies viņam piederošajai ”Karavelai”, kuras lielākie tirgi pašlaik ir Dānija uz Zviedrija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl