Lopu ārstēšanā plāno ierobežot antibiotikas; zemnieki nav diez ko priecīgi

Komentāri

Vietējie zemnieki neviennozīmīgi vērtē Eiropas Savienības centienus samazināt antibiotiku pielietošanu lopkopībā.

Tiek plānots, ka pēc pāris gadiem būs aizliegts dot antibiotikas veseliem dzīvniekiem, šo zāļu pielietošanu lopkopībā tiks ierobežota, bet dažas, cilvēku ārstēšanā neaizvietojamas antibiotikas, lopkopībā izmantot būs aizliegts pavisam.

Stingrākus antibiotiku lietošanas noteikumus lopkopībā ES izstrādā, lai pasargātu cilvēkus. Proti, rezistentās baktērijas var izplatīties caur gaļu un pienu.

Vietējie zemnieki pašreizējo zāļu kontroli uzskata par pietiekošo un jaunos noteikumu sagaida ar bažām par to, ka dzīvnieku ārstēšana varētu kļūt nesamērīgi dārga.

Juris Cīrulis, z/s Mežacīruļi īpašnieks:

Ja tur būs kaut kādas pilnīgi nenormālas prasības, tāpat paies kāds gads vai divi, kamēr zemnieki pārorientēsies, sapratīs, cik īsti par to pienu maksā un vai vispār tās zāles var nopirkt, vai nav izdevīgāk slimības gadījumā no govs atvadīties…

PVD statistika liecina par to, ka ar katru gadu antibiotikas – kas ir recepšu zāles – lopkopībā tiek lietotas arvien vairāk. Un tas saasina rezistences problēmu, jo arvien vairāk veidojas neuzveicamas baktēriju kopas.

Skaties video!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl