Londonā spriedīs par Latvijai ļoti perspektīva zvejas gabala izmantošanu

Komentāri

Par Latvijai ļoti perspektīva zvejas apgabala izmantošanu šonedēļ diskutēs Londonā. Uz sarunām, kurās tiks spriests par zvejas iespēju sadales kritērijiem Atlantijas un Ziemeļu Ledus okeāna apgabalos, dosies Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Latvijas intereses saistītas ar ienesīgo sniega krabju nozveju Barenca jūrā. Patlaban šajā apgabalā aktīvi zvejo astoņi Latvijas kuģi, kas pieder diviem uzņēmumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nozare ir ļoti perspektīva, jo sniega krabji ir dārgi un pieprasīti. Nozvejoto krabju vērtība 2014.-2015.gadā veidoja aptuveni 5,5 miljonus eiro. Zemkopības ministrija norāda, ka šī joma zvejas nozarei pašreizējā grūtajā situācijā ir ļoti svarīga.

Uz kuģiem ir nodarbināti aptuveni 120 cilvēku, bet zvejas flotes attīstībā ir ieguldīti vairāk nekā 18-mit miljoni eiro. Taču šogad Eiropas Komisija negaidīti paziņojusi jauninājumu – nepieciešamību saskaņot zvejas atļauju Barenca jūrā ar šīs jūras piekrastes valsti Krieviju. Ministrija apņēmusies meklēt risinājumus, lai saglabātu zvejas iespējas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl