Londonā noticis pirmais Lielbritānijas latviešu biznesa saiets

1 komentārs
Londonā noticis pirmais Lielbritānijas latviešu biznesa saiets
Foto: LETA

Šonedēļ Londonā noticis pirmais Lielbritānijas latviešu biznesa saiets, kura rīkotāji vēlas lauzt stereotipu par latviešiem kā pabalstu prasītājiem un melno darbu darītājiem, vēstīja LNT Ziņas.

Ar Londonā notikušo uzņēmēju kopā sanākšanu iecerēts aizsākt tradīciju šādas biznesa tikšanās rīkot reizi mēnesī, aicinot pieredzējušus latviešu uzņēmējus dalīties ar saviem veiksmes stāstiem, lai jaunpienācējiem palīdzētu izprast Lielbritānijas tirgu. Latvijas vēstniecība un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība Lielbritānijā iepriekš ir rīkojušas līdzīgus pasākumus, taču šoreiz pamatā ir privāta iniciatīva.

”Gribējām radīt kaut ko paliekošu šeit, Apvienotajā Karalistē, tieši priekš latviešiem, lai viņus iedvesmotu, motivētu, lai liktu viņiem darīt lielas lietas un lai viņi sasniegtu to, ko viņi reāli var sasniegt,” stāsta viens no pasākuma organizatoriem Artūrs Elmeris.

LIAA pārstāvniecības Lielbritānijā vadītājs Guntis Rubīns piebilda, ka pamatideja ir mudināt pašiem veidot savu uzņēmējdarbību, nevis strādāt kādam citam.

Pēc neoficiāliem datiem, Lielbritānijā patlaban dzīvo ap 150 000 latviešu, un starp viņiem ir ne tikai vienkāršā darba darītāji, bet arī mazā biznesa īpašnieki un uzņēmēji, kuri šīs valsts tirgū darbojas jau gadiem.

”Latvieši ir ļoti, ļoti maza nācija, mēs esam kašķīga nācija, un, ja, piemēram, skatās uz itāļiem vai indiešiem, kā viņi veido savu kontaktu tīklu, tad citas nācijas daudz vairāk turas kopā. Tāpēc ir svarīgi pat pēc darbadienas beigām atnākt, aprunāties, dalīties ar savu pieredzi, un, ja kādam tas noder, tad tas ir vienkārši brīnišķīgi,” komentēja starptautiskas mākslas dīleru un ekspertu kompānijas Arte Liberalis īpašniece Annette Vīgnere.

Iemesli, kādēļ latvieši ir izvēlējušies sākt biznesu Lielbritānijā nevis Latvijā, ir dažādi. Ja vieni no Latvijas aizbraukuši, nespējot sev atrast piemērotu darbu, tad citi savukārt ārvalstīs saredz daudz lielāku tirgu vai arī vienkārši iespēju pārbaudīt savu varēšanu.

”Pirmā doma bija vienkārši – kamēr jauns un neprecējies, apskatīt pasauli. Bija šeit draugs, atbraucu pie drauga, un tā arī tas sākās. Nekāds tāds aizspriedums, ka tur būtu slikti, vai tur nebūtu darbs vai kā… Tas bija tīri tā, lai apskatītu pasauli,” skaidroja individuālo mēbeļu projektētājs un izgatavotājs, E2 Joinery pārstāvis Edgars Dāvidsons.

Uzņēmēji norāda, ka biznesā sākums vienmēr ir grūts un vajadzīgi vairāki gadi, lai sevi pierādītu. Taču, ja tas ir izdevies, Lielbritānijas tirgus piedāvā milzīgas iespējas.
1 komentārs