1 komentārs

Šonedēļ Londonā noticis pirmais Lielbritānijas latviešu biznesa saiets, kura rīkotāji vēlas lauzt stereotipu par latviešiem kā pabalstu prasītājiem un melno darbu darītājiem, vēstīja LNT Ziņas.

Ar Londonā notikušo uzņēmēju kopā sanākšanu iecerēts aizsākt tradīciju šādas biznesa tikšanās rīkot reizi mēnesī, aicinot pieredzējušus latviešu uzņēmējus dalīties ar saviem veiksmes stāstiem, lai jaunpienācējiem palīdzētu izprast Lielbritānijas tirgu. Latvijas vēstniecība un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība Lielbritānijā iepriekš ir rīkojušas līdzīgus pasākumus, taču šoreiz pamatā ir privāta iniciatīva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Gribējām radīt kaut ko paliekošu šeit, Apvienotajā Karalistē, tieši priekš latviešiem, lai viņus iedvesmotu, motivētu, lai liktu viņiem darīt lielas lietas un lai viņi sasniegtu to, ko viņi reāli var sasniegt,” stāsta viens no pasākuma organizatoriem Artūrs Elmeris.

LIAA pārstāvniecības Lielbritānijā vadītājs Guntis Rubīns piebilda, ka pamatideja ir mudināt pašiem veidot savu uzņēmējdarbību, nevis strādāt kādam citam.

Pēc neoficiāliem datiem, Lielbritānijā patlaban dzīvo ap 150 000 latviešu, un starp viņiem ir ne tikai vienkāršā darba darītāji, bet arī mazā biznesa īpašnieki un uzņēmēji, kuri šīs valsts tirgū darbojas jau gadiem.

”Latvieši ir ļoti, ļoti maza nācija, mēs esam kašķīga nācija, un, ja, piemēram, skatās uz itāļiem vai indiešiem, kā viņi veido savu kontaktu tīklu, tad citas nācijas daudz vairāk turas kopā. Tāpēc ir svarīgi pat pēc darbadienas beigām atnākt, aprunāties, dalīties ar savu pieredzi, un, ja kādam tas noder, tad tas ir vienkārši brīnišķīgi,” komentēja starptautiskas mākslas dīleru un ekspertu kompānijas Arte Liberalis īpašniece Annette Vīgnere.

Iemesli, kādēļ latvieši ir izvēlējušies sākt biznesu Lielbritānijā nevis Latvijā, ir dažādi. Ja vieni no Latvijas aizbraukuši, nespējot sev atrast piemērotu darbu, tad citi savukārt ārvalstīs saredz daudz lielāku tirgu vai arī vienkārši iespēju pārbaudīt savu varēšanu.

”Pirmā doma bija vienkārši – kamēr jauns un neprecējies, apskatīt pasauli. Bija šeit draugs, atbraucu pie drauga, un tā arī tas sākās. Nekāds tāds aizspriedums, ka tur būtu slikti, vai tur nebūtu darbs vai kā… Tas bija tīri tā, lai apskatītu pasauli,” skaidroja individuālo mēbeļu projektētājs un izgatavotājs, E2 Joinery pārstāvis Edgars Dāvidsons.

Uzņēmēji norāda, ka biznesā sākums vienmēr ir grūts un vajadzīgi vairāki gadi, lai sevi pierādītu. Taču, ja tas ir izdevies, Lielbritānijas tirgus piedāvā milzīgas iespējas.

TOP komentāri

 • Skolnieces
  +1 +1 0

  Skolnieces

  No kura laika LIAA Guntis Rubīns atbalsta Lielbritānijas ekonomiku, mazliet neiet pretrunā ar Latvijas Ekonomijas ministrijas stratēģiju, cik saprotu, ka jāatbalsta Latvija! Būs jāpajautā manai paziņai no Valsts kontroles, lai papēta! Hihihi
  O kāda sakritība, Aneti Vīgnere ari tur, pazīstu pazīstu no ZVG, skolā mācījāmies kopā, bija tāda klusā pele, matemātikā atzīmes vājas bija, sedēja kopā ar nelielu grupiņu skolēnu un ņirdza ... par matemātikas skolotāju V.Trokšu! Sportā stundas bastoja, nevarēja pavilkt, atveries, to slimību lapu ataisnojumus? Romānu var sarakstīt... un Kultūras vēsturē vienmēr tēloja baigo gudro mums klasē! hihihihi Mīļā Anete Vīgnere, no kura laika savu vārdu anglisko, Latvijas patriote kaunās par savu Latviju!!! Runā saldi TV un māca Latviju te!!!, bet bilde kaut kā nelīmējas kopā, tāda kā skolā tāda dzīvē... un mazliet pie pārtikas jāpiedomā, tā ir ka skolā nesportoji, tā dzīvē... ;-) hiihihih Papētiju googlē Anetes uzņēmumu, kā jau skolā tā dzīvē, visu izkrāso un izpušķo spilgtās krāsās, tad nu gan veiksmes stāsts tev Anete!, man pašai SIA Latvijā velk labāk uz vairākām + nullēm hihihi un nav jabrauc uz ārvalstīm un jāatstāj tēvu zeme, lai kaunētos no sava latviešu vārda, ko māte tev ielika un te mācīt Latviju, kas ir labāks... O, aceries, kā vācu un anģļu valodā tu mācījies! Tas bija cirks arī!!! hihihihi

  Director Overview Anete Vignere holds 1 appointments at 1 active companies, has resigned from 2 companies and held 0 appointments at 0 dissolved companies. Anete began their first appointment at the age of 25. Their longest current appointment spans 3 years and 5 months at ARTE LIBERALIS LONDON LIMITED. The combined cash at bank value for all businesses where Anete holds a current appointment equals £4,396, with a combined total current assets value of £4,396 and total current liabilities of £13,299, £-8,903 Net Worth.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl