Linkaits aicina Centrālās un Austrumeiropas valstis veidot jaunus aviosavienojumus ar Rīgu

1 komentārs
Linkaits aicina Centrālās un Austrumeiropas valstis veidot jaunus aviosavienojumus ar Rīgu
OKSANA DŽADANA, F64

Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) aicinājis Centrālās un Austrumeiropas valstis kopīgi paplašināt aviomaršrutu tīklu, lai tas apmierinātu tūristu pieprasījumu, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas (SM) Komunikācijas daļā.

Linkaits šodien uzrunāja Ķīnas un 17 Centrālās un Austrumeiropas valstu tūrisma ministru un uzņēmēju 5.foruma dalībniekus Rīgā.

Ministrs uzsvēra Latvijas paveikto, attīstot savienojumus un maršrutus, lai apmierinātu tūristu pieaugošo pieprasījumu un vajadzības. Ministrs norādīja, ka starptautiskā lidosta “Rīga” šobrīd strādā ar 20 aviokompānijām un piedāvā vairāk nekā 100 aviomaršrutu galapunktus.

Linkaits akcentēja, ka Latvija ir ieinteresēta attīstīt vairāk čarterreisu uz/no Centrālās un Austrumeiropas valstīm un Ķīnas.

Pašlaik starptautiskā lidosta Rīga ir savienota ar regulāriem vai čarterreisiem ar gandrīz visām “17+1” formāta sadarbības valstīm, izņemot Bosniju un Hercegovinu, Ziemeļmaķedoniju, Rumāniju, Serbiju un Slovēniju.

“Šovasar katru nedēļu Rīgas starptautiskā lidosta veica 168 iknedēļas lidojumus ar galamērķi kādā no “17+1″ sadarbības valstīm, bet tās valstis, kas šobrīd vēl nav tieši saistītas ar Rīgu, ir laipni aicinātas sazināties un vienoties par potenciālu sadarbību jauniem galamērķiem,” uzrunā atzīmēja satiksmes ministrs.

Rīgā notiekošā “17+1” tūrisma foruma vadmotīvs ir savienojamība jeb ciešāku sakaru veidošana, ar uzsvaru uz trim sadarbības jomām – ciešākiem kultūras sakariem, ciešāku sadarbību digitālajā jomā, tostarp mārketinga aktivitātēs, un ciešākiem tiešajiem sakariem, ko veido aviosatiksme un transporta sakari. Pasākuma norisei Latvijā ir būtiska nozīme Latvijas un Ķīnas ekonomisko attiecību stiprināšanā un tūrisma veicināšanā, norāda ministrija.

“17+1” ir Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formāts, kas paredz veicināt Ķīnas sadarbību ar 17 Eiropas valstīm – Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju, Bulgāriju, Horvātiju, Poliju, Ziemeļmaķedoniju, Melnkalni, Serbiju, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Grieķiju.

1 komentārs