Lipmanu ģimene izveidojusi kompāniju “Liplat Holding” ar 33,4 miljonu eiro pamatkapitālu

3 komentāri
Lipmanu ģimene izveidojusi kompāniju “Liplat Holding” ar 33,4 miljonu eiro pamatkapitālu
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Lipmanu ģimene – Kirovs Lipmans, viņa sieva Anna un dēls Filips – izveidojusi kompāniju SIA “Liplat Holding” ar 33,4 miljonu eiro pamatkapitālu, liecina “Firmas.lv” informācija.

Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 33 438 262 eiro, un tās kapitālā Kirovam Lipmanam pieder 66,61%, Annai Lipmanei – 33,31%, bet Filipam Lipmanam – 0,08%.

Vienlaikus “Liplat Holding” valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Kirovs Lipmans, kamēr Anna Lipmane un Filips Lipmans iecelti valdes locekļu amatos.

“Liplat Holding” juridiskā adrese ir Raunas iela 23, Rīgā.

Komercreģistrā “Liplat Holding” iegrāmatota ceturtdien, 11. aprīlī.

“Panākot konstruktīvu vienošanos ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un nodibinot jaunu uzņēmumu – “Liplat Holding” ar 33,4 miljonu eiro pamatkapitālu, mana ģimene ir sekmīgi sākusi priekšdarbus “Grindeks” akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai,” teikts Lipmana paziņojumā medijiem.

Lipmans atzīmē, ka ir panākta vienošanās ar FKTK gan par akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām, gan arī par to, kā tiks aprēķināta vienas akcijas cena akciju atpirkšanas piedāvājumā.

“Jau ir panākta vienošanās par nepieciešamā finansējuma piesaisti akciju atpirkšanai, un šim nolūkam kopā ar savu dzīvesbiedri Annu Lipmani un dēlu Filipu Lipmanu mēs esam nodibinājuši un Uzņēmumu reģistrā reģistrējuši “Liplat Holding”,” piebilst Lipmans.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka FKTK piemērojusi soda naudu “Grindeks” akcionāriem Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam 131 250 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu un vienojusies ar akcionāriem par akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām.

Administratīvās lietas ietvaros FKTK konstatēja, ka Kirovs un Filips Lipmani nav izpildījuši likumā noteikto pienākumu izteikt pārējiem “Grindeks” akcionāriem adresētu akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Ņemot vērā FKTK konstatēto pārkāpumu, komisija vienojās ar abiem akcionāriem par administratīvā līguma noslēgšanu, paredzot akcionāriem soda naudu 131 250 eiro apmērā.

Kirovs Lipmans ir lielākais zāļu ražotāja “Grindeks” akcionārs (33,29%), kamēr Annai Lipmanei pieder 16,65% “Grindeks” akciju. Tāpat Kirovs Lipmans ir 2013. gadā izveidotās kompānijas “Gesil Limited” vienīgais īpašnieks.