Liepājas metalurgs noslēdzis pirmo līgumu; drīzumā uzņēmums atsāks darbu

0 Komentāru
Liepājas metalurgs noslēdzis pirmo līgumu; drīzumā uzņēmums atsāks darbu
FOTO: LETA

AS KVV Liepājas metalurgs noslēgusi līgumu ar piegādātāju par pirmās kravas ar 10 000 tonnu sagatavju piegādi, un plānota vēl 20 000 tonnu piegāde. Tiklīdz šī krava nonāks Liepājā, tiks arī iedarbināta velmētava un KVV Liepājas metalurgs atsāks darbību, informē KVV Liepājas metalurgs valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Patlaban vēl turpinās sagatavošanās darbi. Līdz ar aktīvu pārņemšanu un īpašumtiesību pārreģistrēšanu notiek darbinieku līgumu pārslēgšana ar KVV Liepājas metalurgs.

“Pirmie līgumi jau ir noslēgti, un līgumu slēgšanas process turpināsies nākamās nedēļas, vienlaicīgi pieņemot papildus jaunus speciālistus atbilstoši vajadzībām. Mēs esam izveidojuši sarakstu ar potenciālajiem darbiniekiem pa vajadzīgajām specialitātēm, bet to pieņemšana notiks pakāpeniski, ņemot vērā rūpnīcas palaišanas gaitu un vajadzības,” sacīja Kovaļenko.

Lai gan ražošanas atjaunošanai vienlaikus tiek gatavota gan velmētava, gan arī tēraudkausēšanas cehs, darbību pirmā atsāks velmētava. Sākotnējās ražošanas jaudas būs 35 000 tonnu mēnesī, nodarbinot aptuveni 500 darbiniekus.

Jau ziņots, ka pirmdien, 12.janvārī, Liepājā Liepājas metalurga maksātnespējas administrators Haralds Velmers nodos uzņēmuma atslēgas jaundibinātā uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs valdes loceklim Igoram Kovaļenko.

Liepājas metalurga īpašuma tiesības tika pārreģistrētas Zemesgrāmatā jaunajam īpašniekam 2014.gada 29.decembrī, līdz ar ko oficiāli noslēdzās arī aktīvu nodošanas process.

Jau ziņots, ka administrators no KVV Liepājas metalurga ir saņēmis arī pirmo maksājumu 20,5 miljonu eiro apmērā, kas no darījumu konta pārskaitīta administratora kontā. Drošības naudu miljona eiro apmērā administrators saņēmis jau iepriekš. Līdz ar to Liepājas metalurgam kopumā ir pārskaitīti 21,5 miljoni eiro, kurus administrators drīzumā pārskaitīs kreditoriem.

Tiesības slēgt darījumu par maksātnespējīgā Liepājas metalurga pamatražotnes iegādi ieguva Ukrainas uzņēmums KVV Group, kas par rūpnīcas ražotni piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro. Pagājušā gada 2.oktobrī tika parakstīts līgums par Liepājas metalurga pārdošanu.

Liepājas metalurgs kreditori parakstījuši nepieciešamos dokumentus, kas ļauj AS KVV Liepājas metalurgs pārņemt maksātnespējīgās kompānijas aktīvus, līdz ar to KVV Liepājas metalurgs kļuvis par pilntiesīgu rūpnīcas īpašnieku.

Iepriekš bija iecerēts, ka ražošanu rūpnīcā varētu atsākt līdz 2014.gada beigām, tagad to iecerēts atsākt janvārī.

0 Komentāru