Liepājas metalurga jaunie īpašnieki darbinieku atlaišanu skaidro ar augsto elektroenerģijas cenu

1 komentārs
Liepājas metalurga jaunie īpašnieki darbinieku atlaišanu skaidro ar augsto elektroenerģijas cenu
Foto: LETA

Liepājas metalurga vadība neatklāj, vai tuvākajā laikā gaidāma jauna štatu samazināšana. Šonedēļ uzņēmums paziņoja par vairāk nekā simt darbinieku atbrīvošanu, jo cerības par darbības atjaunošanu bijušas pārāk optimistiskas. Kāpēc uzņēmuma atdzimšana nav pārtapusi veiksmes stāstā?

Līdzīgi kā iepriekšējie Liepājas metalurga īpašnieki, arī jaunie savas problēmas pamato ar Obligāto iepirkuma komponenti jeb pārāk augstu elektrības cenu. Sākot darbību, viņiem esot solīta atlaide. Tā neesot saņemta līdz ar to tagad uzņēmums saskaras ar grūtībām.

To, ka Liepājas metalurgs darbību atsācis kā Ukraiņu KVV grupas uzņēmums, liecina uzraksts virs ieejas durvīm.

Akcionāru ieceltā vadība gan nākusi klajā ar negaidītu paziņojumu par darbības samazināšanu. Izlaistās produkcijas pašizmaksa esot liela, pārdošanas cena maza, līdz ar to no darba jāatlaiž vairāk 15% jeb aptuveni 150 strādājošo.

”Mēs domājām, ka jau maijā bija jānotiek kaut kādām izmaiņām valdības vai Saeimas līmenī. Nezinu, kā tieši notiek tā procedūra. Ceram, ka tagad sekos kāds grūdiens, jo citādi mūsu darbība neatbilst tirgus likumiem,” norāda Liepājas metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Par šādiem argumentiem ir neizpratnē ir Ekonomikas ministrija. Jau pārdošanas procesā bijis zināms, ka elektroenerģijas cenas atlaide lielajiem uzņēmumiem Latvijā tiks piemērota no 1.jūlija.

”Ja to atšķirību rada tas, vai tūlīt pat ir iespējams saņemt atlaidi vai tiek kompensēta pēc pusgada nostrādāšanas, es nodomāju, ka tā ir tik liela atšķirība, lai pēc dažu nedēļu nostrādāšanas kausēšanas cehā, paziņot ka elektroenerģijas cenas ir pārāk nepanesams izmaksu postenis…” situāciju komentē ekonomikas ministres biroja vadītājs Gatis Ābele.

Sistēma visiem esot vienāda, un ”metalurgam” izņēmums radīts netikšot. Turklāt, atlaide nepienākas automātiski, bet pierādot, ka tieši tā kavē konkurētspēju.

”Gadam nobeidzoties uzņēmumi iesniedz atbilstoši šiem noteikumiem pārskatus, tie tiek izvērtēti un tad tiek pieņemts lēmums nokompensēt,” skaidro Ābele.

Kamēr ”metalurga” vadība štatu samazināšanu sauc par loģisku biznesa soli, uzņēmuma virzienā tiek raidīta kritika, kādēļ tas nav sācis ar pieticīgāku darbinieku skaitu.

”Varu teikt, ka ar tādiem aprēķiniem darbināt elektrokausēšanas iekārtas nav iespējams. Konkrētus risinājumus pateikt nevaru, es vēl tos meklēju. Vajadzīgs laiks,” norāda Kovaļenko.

Cik ilgi Liepājas metalurgs spēs pastāvēt bez OIK atlaides un vai tuvākajā laika nesekos jaunas darbinieku atlaišanas, uzņēmuma pārstāvis atklāt nevēlējās.

1 komentārs