Lielie tirdzniecības centri gatavi atsākt darbu bez kavēšanās; vairākos visi veikali sāks strādāt 3. jūnijā

0 Komentāru
Lielie tirdzniecības centri gatavi atsākt darbu bez kavēšanās; vairākos visi veikali sāks strādāt 3. jūnijā
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Daļa no lielo tirdzniecības centru nomniekiem gatavi atsākt darbu jau pirmajā dienā, tiklīdz tas būs ļauts, atzina aptaujāto tirdzniecības centru pārstāvji.

“Galerija Centrs” direktore Iveta Priedīte apliecināja, ka tirdzniecības centru plānots atvērt jau 3. jūnijā. “Tas ir ilgi gaidīts valdības lēmums, lielā mērā tapis, sadarbojoties nozarei un valdībai. Mēs jau šobrīd zinām, ka daļa nomnieku, kas jau laikus bija gatavojušies atvērties, piemēram, zīmolu “Monton”, “Lindex”, “Gant”, “Hogl” veikali būs noteikti gatavi atvērties jau 3. jūnijā,” sacīja Priedīte.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka būs daļa tirgotāju, kuriem būs nepieciešams ilgāks laiks, lai piepildītu veikalus ar aktuālās sezonas kolekcijām un precēm. “Mēs aicinām mūsu centra apmeklētājus izturēties pret to ar sapratni. (..) No savas puses varam apliecināt, ka atbalstīsim mūsu nomniekus, cik tas būs iespējams mūsu kompetences un iespēju robežās, lai “Galerija Centrs” pēc iespējas ātri atgrieztos normālā darba ritmā,” teica Priedīte.

Tirdzniecības centra “Alfa” vadītāja Liene Apina atzina, ka “Alfa” ir priecīga par valdības pieņemto lēmumu atjaunot lielo tirdzniecības centru darbību. “Tiklīdz šīs izmaiņas stāsies spēkā, tirdzniecības centrs “Alfa” ir gatavs pilnvērtīgi atsākt darbu, ievērojot visus drošas iepirkšanās epidemioloģiskos nosacījumus,” teica Apine.

Arī tirdzniecības centrā “Domina Shopping” no 3. jūnija nomnieki pakāpeniski vērs savas durvis. “Tirdzniecības centrs “Domina Shopping” jau sen bija gatavs atvērties pilnībā – tēlaini sakot “jau vakar”, jo pie mums ir visi apstākļi, kas nepieciešami drošam klātienes “šopingam”,” teica “Domina Shopping” direktore Dina Bunce.

Tirdzniecības centra “Akropole” vadītāja Zane Kaktiņa pastāstīja, ka gatavību atjaunot savu darbību klātienē jau ir apstiprinājusi lielākā “Akropoles” nomnieku daļa un pašreiz notiek gatavošanās darbības atjaunošanai, ievērojot visstingrākos drošības pasākumus.

“Vairāk nekā pusgadu ar nepacietību gaidījām momentu, kad plašais “Akropolē” esošo veikalu klāsts varēs uzņemt apmeklētājus un nodrošināt klātienes pirkumu iespējas ērtā un drošā vidē,” teica Kaktiņa un piebilda, ka detalizētāka informācija tiks sniegta tuvākajā laikā.

Tirdzniecības centra “Rīga Plaza” vadītāja Irīna Toropova pauda viedokli, ka lielie tirdzniecības centri teju divus mēnešus atradās negodīgas konkurences režīmā, noskatoties uz garajām rindām pie mazajiem veikaliem un saprotot, ka var nodrošināt labākus iepirkšanās apstākļus.

“Tagad mums ir iespēja to pierādīt un mēs aicinām apmeklētājus izbaudīt drošu iepirkšanos mūsu plašajās, labi vēdinātajās telpās un ievērot ieviestos drošas iepirkšanās principus. Liels prieks par mūsu centrā strādājošajiem 1900 darbiniekiem, kuri beidzot varēs atgriezties darbā”, sacīja Toropova.

Viņa pastāstīja, ka 3.jūnijā darbu atsāks visi veikali. “Esam nemitīgi sekojuši līdzi katram valdības lēmumam, ieviesuši drošas tirdzniecības konceptu un bijām jau gatavi, ka kuru katru brīdi ierobežojumi tiks atcelti. Esam pilnībā gatavi darbam, turklāt “Rīga Plaza” darba laiks tiks pagarināts līdz plkst.21,” teica Toropova.

Līdz ar tirdzniecības centru darba ierobežojumu atcelšanu, tiks pārtraukta āra tirdzniecība, kas “Rīga Plaza” kopš aprīļa vidus norisinājās katru nedēļas nogali.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atjaunot lielo tirdzniecības centru darbību, ieviešot drošas tirdzniecības modeli.

Valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” paredz, ka turpmāk tiks atcelti tirdzniecības vietu darbības ierobežojumi tirdzniecības centros, kuru kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir virs 7000 kvadrātmetriem. Izmaiņas stāsies spēkā pēc noteikumu grozījumu publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

0 Komentāru