Liela daļa jauniešu netiek pie darba, jo nespēj pārliecināt darba devējus

Komentāri

Neatbilstoša izglītība, liels pieprasītais atalgojums, kā arī neprasme sevi pasniegt. Latvijā ir aptuveni 54 tūkstoši jauniešu, kuri jau šodien varētu gūt savas pirmās reālā darba iemaņas, bet to nedara. Daļai prakses vieta iet secen, nespējot darba devēju par sevi gluži vienkārši pārliecināt. 

Valsts ekonomisko veselību visbiežāk mēra, raugoties bezdarba rādītājos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču arvien biežāk Eiropas Savienībā (ES) uzmanība tiek pievērsta apakšsadaļai par nodarbinātību vecumā līdz 25 gadiem jeb jauniešu vidū.

Tam ir racionāls pamats. Pierādījies, – jo vēlāk jaunietis sāk strādāt, kaut vai pelnot kabatas naudai, jo grūtāk viņam ir iekļauties reālajā darba tirgū.

Lai arī jauniešu bezdarba skaits, salīdzinot ar krīzes 2009. gadu, ir krities, tas joprojām saglabājas augstāks nekā vidēji Eiropā. Atsevišķi ņemot, vēl sliktāk ir Grieķijā, Spānijā, Portugālē.

Bagāžas iekraušana un izkraušana, iespējams, nav sapņu darbs. Taču šeit nostrādātie mēneši var būt kā labs ienākumu avots studiju laikā vai atspēriena punkts darbam lidostā.

No aptuveni 300 Havas Europe darbiniekiem, kas apkalpo Rīgā ienākošos un izejošos reisus, lielākā daļa ir vecumā līdz 28 gadiem.

Darba sarunās nereti esot jūtams, ka jaunietim grūti pārslēgties uz reālo dzīvi.

Lai šīs divas puses – nopietns darba devējs un praksi meklējošs jaunietis – tomēr spētu būt uz viena viļņa, dažādu nozaru speciālisti interesentiem sniedza tādu kā īso kursu.

Galvenais atslēgas vārds – motivācija. Kāpēc tu gribi strādāt, kurā jomā, un vai esi gatavs pieņemt spēles noteikumus.

To, ka paralēli studijām vai vasarās uzņēmumos pavadītais laiks palīdzēs profesijas apguvē, uzsver nodarbinātības eksperti. Iekļauties darba tirgū nereti liedz apburtais loks: nav pieredzes – nav darba.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Lasi vēl