Lidostas “Rīga” nākotnes vīzijas centrā ir jauns pasažieru terminālis ar kapacitāti līdz 12 miljoniem pasažieru gadā

0 Komentāru
Lidostas “Rīga” nākotnes vīzijas centrā ir jauns pasažieru terminālis ar kapacitāti līdz 12 miljoniem pasažieru gadā
PAULA ČURKSTE, LETA

Lidostas “Rīga” nākotnes vīzijas centrā ir jauns pasažieru terminālis ar kapacitāti līdz 12 miljoniem pasažieru gadā, kas būs savienots ar “Rail Baltica” dzelzceļa staciju, veidojot vienotu pasažieru apkalpošanas kompleksu, informēja lidostā.

Lidostas pilsētas “RIX Airport City” attīstības vīzija paredz lidostā izaugsmes iespējas dažādām nozarēm, sākot ar tūrismu un viesmīlību un beidzot ar transportu un loģistiku. Ap minēto termināli paredzēts veidot lidostas biznesa pilsētu jeb “RIX Business Park” ar viesnīcām, biroju centriem, loģistikas un kravu noliktavām, sniedzot attīstības iespējas dažāda veida uzņēmējdarbībai un nodrošinot jaunas darbavietas. Ieguvēji no nākotnes lidostas pilsētas līdz ar to būs arī lidostai tuvējo novadu iedzīvotāji.

Savukārt par nākotnes kravu apkalpošanas centra “RIX Cargo City” pamatu ir kļuvis pagājušajā gadā lidostā atklātais multifunkcionālais kravu perons, kas ļauj uzņemt un efektīvi un videi draudzīgi apkalpot dažāda tipa un lieluma gaisa kuģus. Līdzās jaunajam peronam lidostā pērn uzsākta loģistikas kompānijas “DHL” reģionālā kompleksa būvniecība, kas ir viens no modernākajiem aviācijas sūtījumu apstrādes un loģistikas centriem Baltijā. Savukārt nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” papildinās šo centru ar jaunu kravu angāru “Baltic Cargo Hub”, kas būs Baltijā lielākais kravu apstrādes centrs.

Lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa, ka lidosta mūsdienās vairs nav tikai vieta, kur paceļas un nolaižas gaisa kuģi, lai nogādātu kravas un pasažierus dažādos galamērķos, bet gan biznesa ekosistēmas, kas nodrošina savienojamību un atver vārtus jaunām iespējām gan cilvēkiem, gan uzņēmējdarbībai.

“Uzņēmuma mērķtiecīga izaugsme rodas ciešā sinerģijā ar tūrisma un biznesa attīstību visā reģionā,” uzsver Odiņa.

Lai gan pandēmija ieviesa būtiskas korekcijas aviācijas nozares darbā, mērķis joprojām esot veidot lidostu “Rīga” par nozīmīgu reģiona gaisa satiksmes mezglu, kas veicina Latvijas tautsaimniecības izaugsmi, nodrošinot ērtu un drošu savienojamību pasažieriem un biznesam, radot darbavietas un iespējas uzņēmējdarbības attīstībai.

Lidosta “Rīga” publicējusi ikgadējo Ilgtspējas pārskatu, kurā apkopoti uzņēmuma būtiskākie paveiktie darbi un notikumi 2020.gadā, kad aviācijas nozari smagi skāra Covid-19 pandēmijas izraisītā krīze.

Neskatoties uz ekonomiski sarežģīto laiku, lidosta pērn turpināja svarīgākos infrastruktūras attīstības projektus, kuru mērķis ir padarīt lidostu vēl drošāku un videi draudzīgāku. Būtiskākie no tiem ir ar Kohēzijas fonda atbalstu izbūvēts otrais ātrās nobraukšanas manevrēšanas ceļš un manevrēšanas ceļu uguņu sistēma, kas ļaus efektivizēt gaisa kuģu kustību lidostā, tā mazinot ogļskābās gāzes (CO2) izmešus.

0 Komentāru