LIAA vadītājs: Covid-19 krīzē piešķirtajā atbalstā aizdomīgo gadījumu īpatsvars ir ļoti mazs

0 Komentāru

Covid-19 krīzē piešķirtajā valsts atbalstā aizdomīgo gadījumu īpatsvars ir ļoti mazs, piektdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

“Kopumā procents ar aizdomīgiem gadījumiem ir ļoti mazs,” teica LIAA vadītājs. Tāpat Rožkalns norādīja, ka programmas pēcuzraudzībā tiks pārvērtēti 10% darījumu, tostarp arī tie, par kuriem aizdomas radušās Valsts kontrolei.

Lasi vēl – Latvijā ražotni plāno atvērt ”diezgan nozīmīgs spēlētājs no Vācijas autobūves industrijas”, atklāj LIAA direktors

Pēc LIAA vadītāja minētā, divos gadījumos, par kuriem norādījusi Valsts kontrole, uzņēmēji, iespējams, ir iesnieguši nekorektus datus, bet trešajā gadījumā uzņēmējs, visticamāk, nav iesniedzis visu informāciju.

Jau vēstīts, ka Valsts kontrole revīzijā par Ekonomikas ministrijas pārskatu norādījusi uz, iespējams, nelietderīgi izlietotu atbalstu Covid-19 krīzē cietušiem eksportējošiem un tūrisma uzņēmumiem.

Revīzijā, izlases veidā vērtējot piešķirto atbalstu, konstatēts, ka diviem eksportētājiem atbalsts kopā 93 596 eiro apmērā, iespējams, piešķirts un izmaksāts nepamatoti. Valsts kontrole aicinājusi LIAA, kas ir kompetentā institūcija, konstatētajos gadījumos veikt pārbaudi par atbalsta saņēmēju atbilstību Ministru kabineta nosacījumiem.

Tāpat, vērtējot sniegto atbalstu tūrisma nozarei, revidenti konstatējuši trūkumus atbalsta kritēriju piemērošanā un izveidotajā atbalsta piešķiršanas kārtībā. Revīzijā, izlases veidā vērtējot piešķirto atbalstu, konstatēts, ka vienam saimnieciskās darbības veicējam atbalsts 546 946 eiro apmērā, iespējams, piešķirts un izmaksāts nepamatoti. Arī šajā gadījumā Valsts kontrole aicinājusi LIAA konstatētajā gadījumā veikt pārbaudi par atbalsta saņēmēja atbilstību Ministru kabineta nosacījumiem.

0 Komentāru