Lauksaimniekiem šis ir labs gads. Iespējama graudu cenas samazināšanās

Pievienot komentāru
Lauksaimniekiem šis ir labs gads. Iespējama graudu cenas samazināšanās
Foto: LETA

Lauksaimniekiem šis solās būt labs gads, un daudzi jau novākuši pirmo graudu ražu. Ja tā patiešām būs laba, iespējams, arī graudu cena kļūs zemāka, vēsta LNT 900 Sekundes.

Graudkopis Artis Dzelzkalējs no Bauskas novada labvēlīgos laikapstākļus ziemas kviešu kulšanai nepacietīgi gaidījis jau divas nedēļas. Pirmajā ražas novākšanas dienā ar graudiem viņš ir apmierināts. Pirmais bunkurs jau ir iepļauts.

Artim ar graudaugiem apstādīti 560 hektāri. Šajās dienās jāpļauj ne tikai ziemas kvieši, bet vienlaikus arī jāar un jāsēj to vietā ziemas rapsis. Tas parasti jādara vēlāk, kad graudi ir sakulti, bet šis gads ir īpašs.

Skaties foto:

Ja Zemgalē, Kurzemē un Latgalē tas īpašas grūtības nesagādās, tad Ziemeļvidzemē iesēt ziemas rapsi var sanākt vēlāk, un tas var apdraudēt nākamā gada graudu ražu šajā reģionā. Vēl problēmas var sagādāt veldrē nokrituši kvieši, taču situācija var izmainīties par labu zemniekiem.

Tā kā graudu cenas ir nestabilas un atkarīgas no situācijas biržā, arvien biežāk zemnieki izvēlas fiksēto cenu, par kādu pārdos savu preci.

Skaties video: