Komentāri
Lauksaimnieki var sākt pieteikties ES platību maksājumiem
FOTO: LETA

Lauksaimnieki no šodienas var sākt pieteikties Eiropas savienības vienotajiem platību maksājumiem. Šogad pirmo reizi tiks atsevišķi tiks maksāts par lauku zaļināšanu, tādēļ zemniekiem, kuri vēlas pretendēt uz šo naudu, rūpīgi jāiepazīstas ar izvirzītajām prasībām.

Provizoriskā likme vienotajam platību maksājumam par vienu hektāru ir aptuveni 60 eiro, bet maksājums par zaļināšanu – ap 35 eiro. Šiem maksājumiem var pieteikties jebkurš zemnieks, kura īpašumā ir vismaz viens hektārs lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Savukārt tiem, kuriem pieder 10 vai vairāk hektāri aramzemes, būs jāievēro papildus prasības, lai saņemtu maksājumus pilnā apmērā –   šogad pirmo reizi par obligātu noteikta lauku zaļināšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Būtiski atcerēties, ka tie lauksaimnieki, kuriem pieder vismaz 10 hektāri aramzemes, maksājumiem var pieteikties tikai un vienīgi elektroniskā veidā.

To varēs izdarīt līdz  22.maijam, bet par katru nokavēto dienu tiks piemērots   atbalsta samazinājums viena procenta apmērā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl