Lauksaimnieki dedzina siena ruļļus, lai sistu pa postošajiem salnas zobiem

Komentāri

Līdz pat -5 grādiem. Tik auksta vietām bijusi šī nakts, kuru ar bažām gaidīja zemnieki. Vietām salna kodusi īpaši nesaudzīgi, un vietām Latvijā sasniegts 10. jūnija aukstuma rekords.

Lai arī ņiprākais sals ar mīnus pieciem grādiem bijis Kurzemē, tomēr ne tur, ne citviet Latvija plaši postījumi lauksaimniecībā nav nodarīti, LNT ziņām saka Lauku konsultāciju centrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mazdārziņu īpašnieki no salnas zobiem savas vēl ziedošās zemenes, gurķus un tomātus sargāja ar agroplēvi. Kuriem naudas tai nebija, šodien savās piemājas vagās noraugās uz tumšiem un ļenganiem kartupeļu lakstiem.

Ventspils novada Rindas iedzīvotāja Imanta zaudējumi esot gan ļoti niecīgi.

Sist pretī pa sala zobiem mazdārziņu īpašniekiem arī radoši paņēmieni. Ķirbju stādiem virsū likti spaiņi.

Taču tūkstošiem spaiņu, ko uzlikt virsū uz katra stāda, nebija Ilzes Venterzutes ķirbju 30 hektāru lielajā saimniecībā Tukuma novadā.

Pēc nakts pusotra grāda mīnusā kodiena ar lielām bailēm saimniece šodien devās lūkot, cik efektīva bijusi vakarnakts cīņa par biznesa saglabāšanu četru stundu garumā.

Ilzes Venterzutes

Vakar pasargājām ķirbju lauku, veidojot dūmu sveces, dedzinot siena ķīpas, kuras lējām ar ūdeni, lai veidotos liels dūmu mutulis un pasargātu ķirbjus no aukstuma.

No diviem naktī līdz sešiem no rīta pa ķirbju plantācijas perimetru tika sadedzināti 30 siena ruļļi.

Ja nosaltu kaut daļa no ķirbjiem, saimniecībai tas iedragātu visu. Šī ir vienīgā nodarbe un vienīgā kultūra. Šobrīd pamanīti bojājumi vien vietām.

Tomēr Lauku konsultāciju centrā brīdina – vairākām citām ogu un dārzeņu kultūrām nedēļas nogalē gaidāmā plus 30 grādu svelme var būt kā liels šoks straujo temperatūras svārstību dēļ.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl