Lauksaimniecības zemēm pārrēķinās kadastrālo vērtību, kas būtiski ietekmēs nekustamā īpašuma nodokli

5 komentāri
Lauksaimniecības zemēm pārrēķinās kadastrālo vērtību, kas būtiski ietekmēs nekustamā īpašuma nodokli
FOTO: LETA

No nākamā gada visām Latvijas lauksaimniecības zemēm tiks pārrēķinātas kadastrālās vērtības, kas būtiski ietekmēs nekustamā īpašuma nodokli (NĪN). Zemnieku saimniecības Ziemeļi īpašnieks lēš, ka nākamgad viņa saimniecībai par aptuveni 10 eiro uz hektāru varētu pieaugt nekustamā īpašuma nodoklis. Kopumā tie būtu papildu 16 000 eiro.

Saimnieks sarēķinājis, ka vienā no viņa laukiem sešu gadu laikā nodoklis pieaudzis trīs reizes. Viņš vēlas prognozējamu nodokļu politiku vismaz piecu gadu garumā. Tagad zemes iznomātāji straujo nodokļu izmaiņu dēļ baidoties slēgt ilgtermiņa līgumus.

Jelgavas novada pašvaldība piemērojusi līdz šim valstī vidējo NĪN likmi 1,5%. Vai tā mainīsies, diskusijas vēl gaidāmas.

Nodokli aprēķina no kadastrālās vērtības, taču tās likmi ar saistošajiem noteikumiem var koriģēt pašvaldība. Jelgavā lēmums par nākamo gadu vēl nav pieņemts un tas jāizdara līdz novembrim.

Vislielākais kadastrālo vērtību kāpums gaidāms Ziemeļvidzemē, jo tur iepriekš lauksaimniecības zemes bijušas novērtētas zem to patiesās vērtības.

Skaties video!