Lauksaimniecības zemēm pārrēķinās kadastrālo vērtību, kas būtiski ietekmēs nekustamā īpašuma nodokli

5 komentāri
Lauksaimniecības zemēm pārrēķinās kadastrālo vērtību, kas būtiski ietekmēs nekustamā īpašuma nodokli
FOTO: LETA

No nākamā gada visām Latvijas lauksaimniecības zemēm tiks pārrēķinātas kadastrālās vērtības, kas būtiski ietekmēs nekustamā īpašuma nodokli (NĪN). Zemnieku saimniecības Ziemeļi īpašnieks lēš, ka nākamgad viņa saimniecībai par aptuveni 10 eiro uz hektāru varētu pieaugt nekustamā īpašuma nodoklis. Kopumā tie būtu papildu 16 000 eiro.

Saimnieks sarēķinājis, ka vienā no viņa laukiem sešu gadu laikā nodoklis pieaudzis trīs reizes. Viņš vēlas prognozējamu nodokļu politiku vismaz piecu gadu garumā. Tagad zemes iznomātāji straujo nodokļu izmaiņu dēļ baidoties slēgt ilgtermiņa līgumus.

Jelgavas novada pašvaldība piemērojusi līdz šim valstī vidējo NĪN likmi 1,5%. Vai tā mainīsies, diskusijas vēl gaidāmas.

Nodokli aprēķina no kadastrālās vērtības, taču tās likmi ar saistošajiem noteikumiem var koriģēt pašvaldība. Jelgavā lēmums par nākamo gadu vēl nav pieņemts un tas jāizdara līdz novembrim.

Vislielākais kadastrālo vērtību kāpums gaidāms Ziemeļvidzemē, jo tur iepriekš lauksaimniecības zemes bijušas novērtētas zem to patiesās vērtības.

Skaties video!

TOP komentāri

 • (!)
  +5 +5 0

  (!)

  Virzāmies uz to, ka visas zemes tiks pārdotas ārzemniekiem un zemnieki brauks prom no šīs zagļu valsts! Cik var apzagt strādājošos lai tikai paceltu algas valsts sektorā strādājošajiem parazītiem!
 • Gunis
  +4 +4 0

  Gunis

  Kārtējais cilvēku slaukšanas gājiens,lai papildinātu valsts cauro kabatu,uz neko labāku valdība nav spējīga,lai valstij rastos ienākumi,kā tikai kārtējo reizi kaut ko paaugstināt,tas tikai parāda valdības nožēlojamo tuvredzību vai mērķtiecīgu atlikušā izputināšanu un lielāku nabadzības noslāņošanos'.
 • Gunis
  +3 +3 0

  Gunis

  Kaut kāds debīlisms ir izlikties,ka nesaprot to ka peļņa ir vairāk atkarīga no apgrozījuma,paceļot cenas krītas apgrozījums,atkal jāceļ cena lai būtu peļņa,bet tas nevar būt bezgalīgi,Latvieši jau nav Grieķi,protestēt un streikot neies,nākošajās vēlēšanās paklausīsies saldus un tukšus solījumus un tos pašus vēžus vien savēlēs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl