Latviju grib padarīt par ofšoru paradīzi

1 komentārs
Latviju grib padarīt par ofšoru paradīzi
SF Brit/Flickr

Atsaucoties banku lobijam, Nacionālā apvienība paziņojusi, ka Latvijā vajadzētu ieviest īpašu ”ofšoru nodokli”, kas ar savu niecīgo likmi Latvijai varētu pievilināt globāla mēroga uzņēmumus.

Nosaukums ”ofšoru nodoklis” pirmajā acu uzmetienā ir mānīgs. Proti, tā nav iecere aplikt ārzonas uzņēmumus ar jauniem, lielākiem nodokļiem. Tieši pretēji – ideja ir pievilināt šos uzņēmumus Latvijai kā izdevīgai mītnes vietai jeb sava veida nodokļu paradīzei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nodokļa ieviešana nozīmētu, ka nerezidentu kompānijas, kuras izmanto Latvijas banku pakalpojumus, bet reāli darbojas ārpus Eiropas Savienības, varētu Latviju reģistrēt kā savu mītnes zemi. Šādi uzņēmumi maksātu uzņēmuma ienākuma nodokli tikai 2% apmērā, pretstatā 15%, ko maksā visi pārējie. Idejas aizstāvji sola, ka tā budžetam ienestu vismaz 20 miljonus eiro gadā.

Šāda nodokļa ieviešanu tagad atbalsta arī viens no Latvijas valdības koalīcijas partneriem – Nacionālā apvienība.

Savukārt Latvijas Komercbanku asociācijā akcentē, ka līdzīgus atviegloto nodokļu zonas pakalpojumus jau piedāvā vairākas citas Eiropas valstis, piemēram, Kipra, Luksemburga un Lihtenšteina. Tāpēc jaunais nodoklis būtu lielisks veids, kā atvilināt uz Latviju jaunas investīcijas un globālus uzņēmumus.

Latvijas Finanšu ministrija gan pret šādu ieceri pagaidām ir noskaņoti ārkārtīgi skeptiski. 20 miljoni, ko tādējādi varētu iegūt budžets, neatsverot riskus. Ļaujot ofšoriem legalizēties, strauji pieaugtu jau tā lielie nerezidentu noguldījumi Latvijas bankās, kas radītu lielu nestabilitāti, uzsver ministrijas pārstāvji. Tas savukārt samazinātu valsts starptautiskos kredītreitingus un palielinātu valsts parāda apkalpošanas izmaksas.


Arvils Ašeradens, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs:

Šobrīd pasaulē notiek milzīgs spiediens uz ofšoriem, un ofšori meklē legalizācijas iespējas. Un Latvijā viņi ir atraduši dzirdīgas ausis banku sektorā. Un banku sektors šobrīd mēģina caur dažādām politiskām partijām atrast tam risinājumu.

Saeima par jauno nodokli varētu balsot līdz ar jaunā valsts budžeta galīgo apstiprināšanu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl