Latvijas zemnieki sāk dārzeņus izmest atkritumos

Komentāri

Krievijas embargo ietekmē Latvijas dārzeņu audzētāji sākuši komposta kaudzēs mest sezonas preces, piemēram, ziedkāpostus un kabačus, LNT ”900 sekundēm” atzina kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa.

Savu dārzeņu iznīcināšanu ir sākuši dārzeņu audzētāji Pūrē, Dobelē un Jelgavā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA


Edīte Strazdiņa, kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētāja:

Tajā brīdī, kad prece jau tiek mesta ārā [..], tas jau ir signāls, ka pārāk laba perspektīva konkrētajiem uzņēmumiem nav gaidāma, un tas ir viņu izdzīvošanas brīdis.

Krievijas embargo dēļ Latviju šobrīd sākusi pārpludināt lētā prece no Polijas. Pārdošanai vairumtirdzniecībā iepircēji piespiežot Latvijas zemniekus pazemināt cenu dārzeņiem līdz poļu produktu līmenim. Par peļņu zemnieki šosezon vispār nerunā, tāpēc šobrīd tiekot meklētas visas iespējas, lai optimizētu savus izdevumus.

Ar lūgumu būtiski atvieglot kredītu atmaksu grūtībās nonākušajām dārzeņu un augļu saimniecībām Latvijas dārzeņu audzētāju kooperatīvi un Zemnieku Saeima šodien dosies pie bankas ”Altum”, iepriekš zināmas kā Hipotēku un Zemes bankas vadības. Šīs nedēļas laikā tiks uzrunātas arī visas Latvijas lielākās komercbankas.

Līdz šim neviens Latvijas dārzeņu audzētājs nav paziņojis par maksātnespēju. Pēc kooperatīva ”Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētājas teiktā raidījumam ”900 sekundes”, tā būs realitāte, ja bankas ignorēs lūgumus ”nākt pretī”, piemēram, ar īslaicīgām kredītatmaksas brīvdienām vai pazeminātām procentu likmēm.

Lasi vēl