Latvijas uzņēmums iekaro Skandināvijas tirgu, būvējot vēja parkus

5 komentāri

Kāds Latvijas uzņēmums iekarojis Skandināvijas tirgu, ar īpaši jaudīgiem mobilajiem celtņiem būvējot vērienīgus projektus, piemēram, vēja parkus. Nogādāt tehniku līdz objektam ir ilgstoši un sarežģīti, tādēļ gatavošanās nākamajam darbam aizņem aptuveni gadu. Arī Baltijā īstenoti ambiciozi projekti, viens no tiem pat fiksēts Ginesa rekordu grāmatā, stāsta TV3 Ziņas.

Uzņēmums no Latvijas Skandināvijā būvē vēja parkus, izmantojot īpaši jaudīgus un iespaidīgus mobilos celtņus.

Uzņēmuma bāze atrodas Ādažos, bet galvenā darbības vieta ir Skandināvija. Baltijas un Skandināvijas reģionā ”Heavy Crane” līdz šim uzstādījis 1000 vēja ģeneratorus. Pašlaik uzņēmums veido vienu no lielākajiem Norvēģijas vēja parkiem kalnainā apvidū kur neaug ne zāle, ne krūmi. 35 kilometru garumā jāsamontē 72 vēja ģeneratori – detaļas sver ap 100 tonnām, un tās jāceļ, jāregulē 150 metru augstumā. Arī Baltijas valstīs veikti apjomīgi projekti.

”Ar mūsu autoceltni tika noņemts un uzlikts Irbenes lokators, Igaunijā dzelzceļa pārvads, kas iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā darbs, kas pabeigts noteiktajā laikā netraucējot dzelzceļa satiksmi,” norāda “Heavy Crane” rīkotājdirektors Andris Krots.

Lai nogādātu tehniku Skandināvijā, nepieciešamas četras līdz sešas kravas automašīnas, attiecīga izmēra prāmis un tehnika, lai to visu objektā samontētu kopā. Darbu plāno gadu uz priekšu.

Lielākais uzņēmuma krāns ir tik milzīgs, ka tā pārvietošanai nepieciešamas 40 kravas automašīnas. Atšķirībā no citām nozarēm, šo specifisko biznesu Covid-19 pandēmija praktiski nav ietekmējusi, bet cīņa par klientiem ir asa.

”Atklāti sakot, konkurence ir diezgan liela. Skandināvijā arī lieli uzņēmi, kuriem liela tehnika, bet spējam strādāt tirgū ar mūsu servisu, kvalitāti,” sava darba ražīgumu skaidro Krots.

Uzņēmumā ir ap 30 darbinieku – daļa no viņiem strādājuši glābšanas dienestos, piedalījušies Zolitūdes traģēdijas glābšanas operācijā.

5 komentāri