3 komentāri

Latvijas tirgu masveidā pārpludina ievestie augļi un dārzeņi no Polijas, vietējos audzētājus atstājot neapskaužamā situācijā. Turklāt bieži vien ievestā produkcija tiek tirgota kā vietējā, un Latvijas audzētāji uzskata, ka daļa vainas par to būtu jāuzņemas arī nevienlīdzīgās konkurences politikas īstenotājiem. 

Dainis un Valentīna Rāzmaņi no Iecavas stāsta, ka šogad latviešu zemnieku skaits galvaspilsētas nakts tirgū manāmi sarucis, arī tirgošanai domātie apjomi samazinājušies, taču automašīnas ar poļu preci gan brauc garās rindās. Cita pārdevēja norāda, ka poļi vietējiem sīvu konkurenci sagādā gandrīz visās kategorijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču vēl skarbāk par šo situāciju izsakās kooperatīvajā saimniecībā Baltijas dārzeņi, kas vēl apmēram pirms trim gadiem Centrāltirgū mēģināja konkurēt ar ievesto produkciju no Polijas.

Jānis Bušs, KS Baltijas dārzeņi izpilddirektors

Mēs esam sapratuši, ka mēs, strādājot oficiāli un legāli, nevaram konkurēt ar kontrabandas preci un tāpēc vienkārši mūsu produkcija nav pieejama tirgos, jo mēs nevaram konkurēt ar to poļu preci, par kuru nesamaksā nekādus nodokļus ne Polijā, ne arī tie ašie tirgotāji, kas viņus atved uz šejieni, nemaksā arī šeit, Latvijā, nekādus nodokļus.

Kooperatīvās saimniecības pārstāvis ir neizpratnē, kā no atbildīgajām institūcijām šāda situācija vispār tiek pieļauta, tāpēc viņš ir pārliecināts, ka vietējie audzētāji šajos tirgos ir maz pārstāvēti, bet daļa ievestās produkcijas uzdota kā pašmāju. Ilgstošu un nevienlīdzīgu konkurenci ar Poliju akcentē arī augļkopji.

Māra Rudzāte, Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja

Viens moments ir arī PVN, kas viņiem ir 5%, un mūsu uzņēmēji vai, kā lai viņus nosauc, kas ar saviem transporta līdzekļiem brauc un arī iepērk diezgan lielus daudzumus Polijā gan augļus, gan dārzeņus, un atved uz šejieni un tirgo tirgos, tas nozīmē, ka viņiem jau ir pluss ir šis guvums no cenas starpības.

Lai arī, esot Eiropas Savienībā (ES), pastāv brīvā preču tirdzniecība, audzētāji uzskata, ka ievestā produkcija būtu stingrāk jākontrolē un būtu jāsakārto arī nodokļu jautājumi.

Kopumā audzētāji šogad prognozē diezgan labu ražu, taču tagad tirgos tikai paša pircēja ziņā paliek izvēle – pirkt cenas dārgāku vietēju produkciju vai ievesto, bet tas, vai prece tiešām ir no Latvijas, ir tirgotāja godaprāta jautājums, jo kontrole būtībā nenotiek.

TOP komentāri

 • ES
  0 0 0

  ES

  Ekonomikas zināšanas "pilsētas pāķim" volfam(viņš rakstijis ar mazo burtu) ir ne par knapo-kādi nodokļi ir poļiem, kādi mūsējiem,ko ES dod mūsu lauksaimniekiem,ģeogrāfiskais stāvoklis, gan jau ir vēl "priekšrocības" mūsu zemniekiem.Un vispār-ejiet uz laukiem,stradājiet uz zemes, ko lielpilsētas ierēdni pārdevuši ārzemniekiem,nomājiet, lai veicas, pelnīsiet tūkstošus ar lētām ogām un dārzeņiem.Lai veicas!
 • es
  0 0 0

  es

  volfs +1000 Sagadījās barukt caur Pl pavasarī, kad apstrādā laukus, visur "smaržoja" pēc kūts mēsliem, braucot caur Latvijas laukiem, bārstījās ar baltiem pulveriem. Kura produkcija labāka, spriežat paši, vai uzaudzēti ar dabīgo mēslojumu vai ķīmiju

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl