Komentāri

Izrādās, ka visvairāk pārtikas preču cenas ir augušas sviestam, vistas gaļai, griķiem, kā arī atsevišķiem bezalkoholiskajiem dzērieniem. To pamanījuši arī pircēji – daudzi atzīst, ka tagad daudz rūpīgāk sākuši sekot cenu zīmēs rakstītajam un piedāvātajām atlaidēm tirdzniecības vietās.

Pēdējās nedēļās daudz apspriests pārtikas produktu straujais cenu pieaugums. Lai gan, piemēram, augļi un dārzeņi šobrīd kļuvuši lētāki, jo tās ir tā dēvētās sezonas preces, kopumā aizvadītā gada laikā to cenas pieaugušas par 2,6 procentiem.

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) sarēķinājusi, ka gada laikā piena produktu cenas nav īpaši mainījušās. Izņēmums gan esot straujais sviesta cenu lēciens. Proti, ja pirms gada sviesta paciņu varēja nopirkt zem eiro, tad tagad tā cenas pārsniedz divus eiro. Tirgotāji to skaidro ar pieaugošu sviesta patēriņu lielajos tirgos, piena ražošanas kritumu un banku spekulāciju ar sviesta krājumiem.

Cenas kāpj! Sviesta paciņas cena veikalu plauktos pārsniegusi 2 eiro

Šīs produktu grupas cenu pieaugumu pamanījuši arī iedzīvotāji. Liela daļa atsevišķas preces nolēmuši pirkt dažādās tirdzniecības vietās.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk par pārtikas preču izmaiņām!

Lasi vēl