Komentāri

90% no pārbaudēm Latvijas tirgos šogad konstatēti dažādi tirdzniecības pārkāpumi, kas galvenokārt saistīti ar nodokļu nemaksāšanu.
Tirgu vadība saka, ka neko par to nezinot. 

Visbiežāk konstatēta preču pavaddokumentu kārtības neievērošana, kā arī pārkāpumi elektronisko kases aparātu lietošanā un – kas vēl būtiskāk – nodokļu maksāšanas reģistrēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ina Reinšmite VID pārstāve

Tas skar tieši patērētājus, tas skar visus cilvēkus un budžetu. Tas viennozīmīgi skar mūsu sociālās garantijas, jo netiek nomaksāti nodokļi. Darījumu nereģistrēšana liecina par to, ka netiek reģistrēti ieņēmumi, tātad netiek maksāts pievienotās vērtības nodoklis, ja nav noformētas darba tiesiskās attiecības, netiek maksāts sociālais nodoklis, iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Pārbaužu laikā konstatēts, ka ar pārdevējiem netiek slēgti darba līgumi.  Šā gada pirmajos 7 mēnešos VID darbinieki veikuši gandrīz 190 pārbaudes, no tām 170 bija konstatēti dažādi pārkāpumi, līdzīgi bija arī tādā pašā periodā pērn, bet 2014. gadā kopumā no gandrīz 660 pārbaudēm pārkāpumi bija konstatēti 94% gadījumu.

Vairāku tirgu vadītāji ir apņēmības pilni tikt vaļā no negodīgajiem tirgotājiem: tā atzīst tirgu vadītāji, taču pēc viņu sacītā, Valsts ieņēmumu dienests tirgus vadību par šādiem uzņēmējiem neinformējot, jo tā esot konfidenciāla informācija. Tāpēc, piemēram, Centrāltirgus vadība viņus nevarot identificēt.

Anatolijs Abramovs a/s Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs 

Mēs uzreiz saprastu un identificētu konkrētajā tirdzniecības vietā konkrēto tirgotāju, vai viņš nevar uzrādīt dokumentus par preču izcelsmi, vai ir citi pārkāpumi. Mēs varam pieņemt mērus kā tirgus pārvaldītājs un neturpināt ar šo tirgotāju līgumattiecības.  Iespējams, ka rindā stāv tirgotāji, kas daudz godīgāk skatās uz tirdzniecības procesu.

Jautājums gan ir – kā tirdzniecības vieta, konkrēti, Centrāltirgus, patiesībā vērtē šos apakšīrniekus un viņu dokumentāciju. Centrāltirgus un Vidzemes tirgus vadība sola risināt šo jautājumu tuvākajos mēnešos.

Tikmēr VID pārbaužu rezultātā Latvijas tirgos tikai jūlijā vien konfiscēti 2, 5 tūkstoši kilogramu dārzeņu, zaļumu un ogu. Vienīgā labā ziņa šajā stāstā ir tā, ka šī prece nonāk zooloģiskajos dārzos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl