Latvijas pienu grib pamest tā īpašnieks. Kas notiks turpmāk?

Komentāri

Uzņēmumu Latvijas piens plāno pamest tā dibinātājs un lielākais īpašnieks – aptuveni 200 zemniekiem piederošais kooperatīvs Trikāta. Kādi ir iemesli, un kam to plānots pārdot?

Asi kritizētais projekts par Latvijas zemniekiem piederošu piena pārstrādes rūpnīcu atkal sagrīļojies. Vien pirms pieciem gadiem dibināto Latvijas pienu grib pamest tā 53,7% daļu īpašnieks kooperatīvs Trikāta. Iemesli ir milzu parādi visiem 200 kooperatīva dalībniekiem – tiem par pienu nav maksāts vairākus mēnešus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kooperatīvs palicis parādā, jo tam savukārt naudu par piegādāto pienu nemaksāja pašam daļēji piederošais Latvijas piens. Parādi veidojušies jau sen, bet punktu pielika krīze piena tirgū Krievijas embargo dēļ – parāds uzblīdis līdz 3 miljoniem eiro.

Atpirkt visas Trikātam piederošās Latvijas piena daļas izteicis pašreizējais 32% īpašnieks – graudkopības kooperatīvs Latraps, kas par Latvijas piena dalībnieku kļuva pirms gada, apliecināja Latrapa vadītājs.

Trikāta gaida dažādus piedāvājumus. Investora meklējumos iesaistīts arī Latvijas piena padomes priekšsēdētājs Valdis Siksnis, bijušais baņķieris, kurš nupat konsultēja ASV investorus bankas Citadele iegādes darījumā. Tikmēr Edgars Ruža atzina, ka Latvijas piens plāno pilnībā norēķināties ar Trikātu, jo zemnieki šajā situācijā nedrīkst ciest. Viņaprāt, labi domātais projekts iepriekš vienkārši ticis ne pārāk veiksmīgi pārvaldīts.

Latrap vadītājs norāda, ka pašreizējās saistības tiek pildītas. Turklāt plānots paplašināt Latvijas piena darbību, tāpēc tam papildus tiek meklēti arī pilnīgi jauni investori. Latvijas piena dalībnieku vidū pašlaik vēl ir piensaimnieku kooperatīvs Dzēse un VAKS.

Skaties video:

Lasi vēl