Latvijas pensiju fondi šobrīd zeļ un plaukst

Komentāri
Latvijas pensiju fondi šobrīd zeļ un plaukst
Foto: Alf Melin/Flickr

Lai gan nauda šobrīd Eiropā maksā maz, un tās turēšana depozītos neatmaksājas, pensiju fondi uz katru ieguldīto eiro šobrīd spēj nodrošināt rekordaugstu peļņu.

Vērtējot gada griezumā, šobrīd gandrīz visi aktīvie pensiju plāni, kuri salīdzinoši vairāk līdzekļu iegulda dažādu uzņēmumu akcijās, uzrāda ne mazāk kā 10% ienesīgumu, un ir daži, kas spējuši sasniegt pat 15%. Tostarp ir Nordea aktīvais ieguldījumu plāns. Nordea Pensions Latvia valdes loceklis Iļja Arefjevs skaidro, ka pieaug tā saucamo riskanto ieguldījumu – uzņēmumu akciju – vērtība, jo kopumā uzņēmumu darbības rādītāji uzlabojas. To veicina gan zemākas izejvielu izmaksas, gan arī zemās procentu likmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat tagad turpina pieaugt arī par drošām uzskatīto Vācijas valdības obligāciju vērtība, jo pēc šādiem ieguldījumiem ir ļoti liels pieprasījums. ”Eiropas investoriem papildu peļņas devu nodrošina arī eiro, kura vērtība samazinās gan pret ASV dolāru, gan citām valūtām. Tas nozīmē, ka eiro vērtībai pret citām valūtām sarūkot, eiro investoru ieguldījumi ārpus Eiropas kļūst vērtīgāki,” atzina Iļja Arefjevs.

Tomēr nākotne soloties būt mēreni optimistiska, jo drošu ieguldījumu peļņas iespējas izskatās diezgan izsmeltas, bet relatīvi riskantākiem ieguldījumiem vērtība varētu vēl pieaugt. Kopumā tuvākajā nākotnē pensiju plāniem ir sagaidāms zemāks, bet vēl joprojām pozitīvs sniegums. Dati liecina, ka gana augsts – 9 līdz 10% – ir sabalansēto pensiju fondu sniegums. Savukārt konservatīvajiem plāniem, kas naudu iegulda depozītos un obligācijās, – piecu un septiņu procentu ienesīgums vērtējams kā labs sasniegums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl