Komentāri
“Latvijas Pasts” pirmo gadu brīvajā tirgū noslēdz ar 4,5 miljonu eiro peļņu
Foto: LETA

Pirmo gadu strādājot brīva pasta tirgus apstākļos, “Latvijas Pasts” 2013. gadu noslēdzis ar 58 miljonu eiro neto apgrozījumu un 4,5 miljonu eiro peļņu, liecina uzņēmuma 2013.gada finanšu pārskats, ko revidējusi auditorkompānija “KPMG Baltics”.

Lielāko kāpumu uzņēmuma ieņēmumu struktūrā 2013. gadā veidojuši eksprespasta, kravu pārvadājumu un vēstuļu korespondences piegādes pakalpojumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 2013.gada 1. janvāra saskaņā ar Pasta likuma nosacījumiem “Latvijas Pasts” sniedz pakalpojumus pilnībā brīva pasta tirgus apstākļos, un uzņēmuma finanšu rezultāti liecina par gatavību brīvajam tirgum un spēju konkurēt šajā nozarē, uzsver pats uzņēmums.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) informācijai patlaban Latvijā ir 105 reģistrēti pasta komersanti.

“Latvijas Pasta” ieņēmumu palielinājums 2013.gadā vērojams tādos pakalpojumu segmentos kā eksprespasta pakalpojumi – pieaugums par vairāk nekā 0,5 miljoniem eiro jeb nepilniem 15%, kravu pārvadājumi – par 0,2 miljoniem eiro jeb 34%, vēstuļu korespondence – pieaugums par 0,2 miljoniem eiro jeb 1% attiecībā pret 2012.gadu. Aktivizējoties e-komercijai, būtiska nozīme ieņēmumu pieaugumā bijusi aktīvai “Latvijas Pasta” sadarbības veicināšanai ar jauniem ārvalstu juridiskajiem klientiem, 2013.gadā nodrošinot apstrādāto sīkpaku apjoma palielināšanos par vairāk nekā pusmiljona vienību jeb 70% salīdzinājumā ar 2012.gadu.

“2013.gads “Latvijas Pastam” bija liela izaicinājuma periods, kura galvenais uzdevums bija konkurētspējas nostiprināšana un attīšana pilnībā brīva pasta tirgus apstākļos. Šis uzdevums ir izpildīts, un “Latvijas Pasta” tirgus daļa ir stabila, taču ar augošas attīstības tendenci,” “Latvijas Pasta” rezultātus komentē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, piebilstot, ka uzņēmums turpina pilnveidot piedāvājamos pakalpojumus, modernizēt tehnoloģijas un pakalpojumu sniegšanas vietas, uzlabot darbiniekiem pienākumu veikšanai nepieciešamo aprīkojumu un darba apstākļus.

“Šo mērķu sasniegšanai būtiska ir “Latvijas Pasta” iepriekšējo zaudējumu segšana, ko pakāpeniski varam darīt ar gūto peļņu,” tā viņš.

Uz 2013.gada beigām “Latvijas Pasta” iepriekšējo gadu uzkrātie zaudējumi veido 29 miljonus eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl