“Latvijas pasts” iesaistījies pakomātu biznesā

2 komentāri

“Latvijas pasts” iesaistījies pakomātu biznesā – par 1,8 miljoniem eiro iegādājies savu konkurentu – “Pasta stacijas” sūtījumu termināļu tīklu. Tādējādi valstij piederošais uzņēmums ticis pie kopumā 61 pakomāta, kuru skaitu nākotnē plānots palielināt.

“Pasta stacijas” sarkanbaltie paku skapji, kas pārsvarā atrodas veikalos un degvielas uzpildes stacijās, kopumā 61 vietā Latvijā ieguvuši jaunas krāsas – tie ir koši zili ar dzeltenu aploksni. Tos turpmāk apkalpos “Latvijas pasts”, kas līdz šim ar pakomātu biznesu nenodarbojās, ļaujot šo peļņu nesošo nišu aizpildīt privātiem uzņēmējiem.

“Mēs, protams, vērtējām arī šo variantu, ka mēs taisām paši no nulles, bet, ko mēs šeit iegūstam, mēs iegūstam laiku, iegūstam jau esošu klientu bāzi, mēs iegūstam vienu konkurentu pie sevis, mēs iegūstam viņu pieredzi un viņu punus,” saka “Latvijas pasta” valdes priekšsēdētājs Māris Vilcāns.

Darījums gatavots pusotru gadu – pakomātu tīklu ‘Latvijas pasts” iegādājies par 1,8 miljoniem eiro. Šobrīd tīklā ir 61 terminālis, bet nākotnē to skaitu, visticamāk, palielinās, tostarp pakomātus novietos ārpus telpām.

“Pasts jau ir visur pārstāvēts, tādējādi mēs vairs nevaram būt plašāki, kā mēs bijām, bet mēs varam būt citādāki, mēs varam būt soli tuvāk, pieejamāki un mūsdienīgāki – tam, ko klients dažkārt prasa – viņi negrib iet uz pasta nodaļu, viņi negrib gaidīt kurjeru mājās, viņi grib ienākt lielveikalā un saņemt savu paciņu,” norāda Vilcāns.

Uzņēmums, kas pakomātu tīklu “Latvijas pastam” pārdeva, apgalvo, ka biznesu jau no paša sākuma veidojis pārdošanai.

“Tas ir tas, kā riska kapitāla fondi strādā, un arī šis ir tas gadījums, kurā mēs 2013. gadā investējām, praktiski tas bija pilnīgs “startaps”, un 2019. gadā mēs jau varam to nodot ar 61 pasta staciju jaunajam īpašniekam. “Latvijas pasts” nebija vienīgais, kam interesē šis tīkls, un šoreiz mēs noticējām “Latvijas pastam”, un esam arī priecīgi, ka programmatūra, gan pašas iekārtas ir ražotas Latvijā un tās arī paliks Latvijā, īpašumā Latvijas valsts uzņēmumam,” norāda SIA “BALTCAP AIFP” investīciju direktors Pēteris Treimanis.

“Latvijas pasta” pakomātu tīkls pilnā apmērā sāks darboties rudenī pēc visu sistēmu salāgošanas.