“Latvijas Pastam” uz eiro ieviešanas pasākumiem izdevies ietaupīt pusotru miljonu

Komentāri
“Latvijas Pastam” uz eiro ieviešanas pasākumiem izdevies ietaupīt pusotru miljonu
Foto: Freeimages.com

VAS “Latvijas Pasts” (LP) no eiro ieviešanas pasākumiem paredzētā finansējuma iztērējusi vien nedaudz vairāk nekā pusi, tādējādi sasniedzot ietaupījumu 1,47 miljonu eiro apmērā.

No 2014.gada 1.janvāra līdz 31.martam reģionos, kur nav pieejami komercbanku pakalpojumi, iedzīvotāji varēja veikt latu nomaiņu uz eiro LP nodaļās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā šāda iespēja bija 302 LP reģionālajās nodaļās, kurās šī gada pirmajos trīs mēnešos tika apmainīti 35.57 miljoni eiro. Iepriekš tika plānots, ka LP nodaļās kopumā varētu tikt apmainīti 24.5 miljoni eiro.

Visaugstākais maiņas aktivitātes līmenis bija vērojams janvārī, kad pret eiro tika samainīti 19,4 miljoni latu. Iedzīvotāju aktivitātes kritums februārī un martā ietekmēja VAS ”Latvijas Pasts” ar latu nomaiņu saistīto pasākumu izmaksas. Salīdzinājumā ar plānoto izmaksu tāmi latu nomaiņas nodrošināšanai trīs mēnešu periodam, faktiskās izmaksas bija ievērojami mazākas, tādējādi netika iztērēti visi no valsts budžeta piešķirtie līdzekļi, un veidojās ietaupījums.

Savas darbības rezultātā LP ir ietaupījis 1.47 miljonus eiro no tam piešķirtajiem 3.65 miljoniem eiro.

LP tika piešķirti valsts budžeta līdzekļi papildu apsardzes nodrošināšanai, drošības iekārtu iegādei un darbinieku apmācībām, tostarp, kā rīkoties ārkārtējās situācijās, ar skaidras naudas pārvadāšanu saistītiem un citiem pasākumiem, lai segtu ar eiro ieviešanu radušos papildu izdevumus.

Pirmdien, 26.maijā, valdība skatīja informatīvo ziņojumu par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu VAS “Latvijas Pasts” Eiro ieviešanas kārtības likumā noteikto eiro ieviešanas pasākumu nodrošināšanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl