“Latvijas Pastam” uz eiro ieviešanas pasākumiem izdevies ietaupīt pusotru miljonu

Komentāri
“Latvijas Pastam” uz eiro ieviešanas pasākumiem izdevies ietaupīt pusotru miljonu
Foto: Freeimages.com

VAS “Latvijas Pasts” (LP) no eiro ieviešanas pasākumiem paredzētā finansējuma iztērējusi vien nedaudz vairāk nekā pusi, tādējādi sasniedzot ietaupījumu 1,47 miljonu eiro apmērā.

No 2014.gada 1.janvāra līdz 31.martam reģionos, kur nav pieejami komercbanku pakalpojumi, iedzīvotāji varēja veikt latu nomaiņu uz eiro LP nodaļās.

Kopumā šāda iespēja bija 302 LP reģionālajās nodaļās, kurās šī gada pirmajos trīs mēnešos tika apmainīti 35.57 miljoni eiro. Iepriekš tika plānots, ka LP nodaļās kopumā varētu tikt apmainīti 24.5 miljoni eiro.

Visaugstākais maiņas aktivitātes līmenis bija vērojams janvārī, kad pret eiro tika samainīti 19,4 miljoni latu. Iedzīvotāju aktivitātes kritums februārī un martā ietekmēja VAS ”Latvijas Pasts” ar latu nomaiņu saistīto pasākumu izmaksas. Salīdzinājumā ar plānoto izmaksu tāmi latu nomaiņas nodrošināšanai trīs mēnešu periodam, faktiskās izmaksas bija ievērojami mazākas, tādējādi netika iztērēti visi no valsts budžeta piešķirtie līdzekļi, un veidojās ietaupījums.

Savas darbības rezultātā LP ir ietaupījis 1.47 miljonus eiro no tam piešķirtajiem 3.65 miljoniem eiro.

LP tika piešķirti valsts budžeta līdzekļi papildu apsardzes nodrošināšanai, drošības iekārtu iegādei un darbinieku apmācībām, tostarp, kā rīkoties ārkārtējās situācijās, ar skaidras naudas pārvadāšanu saistītiem un citiem pasākumiem, lai segtu ar eiro ieviešanu radušos papildu izdevumus.

Pirmdien, 26.maijā, valdība skatīja informatīvo ziņojumu par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu VAS “Latvijas Pasts” Eiro ieviešanas kārtības likumā noteikto eiro ieviešanas pasākumu nodrošināšanai.

Lasi vēl