Latvijas miljonāru topā iekļuvis Šlesera dēls; bagātnieku rocība pieaugusi

33 komentāri
Latvijas miljonāru topā iekļuvis Šlesera dēls; bagātnieku rocība pieaugusi
Foto: LETA

Šodien kļuvis zināms jaunākais Latvijas bagātāko cilvēku tops. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, lielu pārsteigumu nav. Uzmanību piesaista vien tas, ka valsts pelnošāko cilvēku desmitniekā iekļuvis tā dēvēto Rīdzenes sarunu dalībnieka Aināra Šlesera dēls Edvards.

Šlesera dēlam šo statusu nodrošina bizness Rīgas tirdzniecības ostā – tieši aizdomas par Šlesera interesēm šajā uzņēmumā kļuva par iemeslu tā dēvētās oligarhu lietas sākšanai, kas gan netika pierādīta.

No bagātnieku Top-5 četras vietas aizņem baņķieri – “AB.LV”, un “Rietumu bankas” dūži – Fiļs, Bernis, Esterkins un Suharenko. Pieciniekā ir arī ārēji pieticīgais un vienkāršais miljonārs, komunikāciju tehnoloģiju “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš, kurš ar pērn iegūtajiem papildu 32 miljoniem eiro, pārējiem pogas izgriezis kategorijā “Lielākie pelnītāji”.

Bagāto desmitniekā ir arī namu īpašumu magnāts Justs Nikolajs Karlsons, “Olainfram” šefs Valērijs Maligins, azartspēļu biznesa īpašnieks Jānis Zuzāns.

Pirmo reizi Latvijas lielāko pelnītāju vidū iekļuvis Aināra Šlesera dēls Edvards, nopelnot nepilnus 11 miljonus eiro SIA “Regma 1”, kurā viņam pieder 70% daļu. Pārējie 30% ir Šlesera seniora, viņa sievas un vēl viena dēla īpašumā. Uzņēmuma bizness ir sazarots, bet tā vērtīgākais aktīvs ir kapitāldaļas Rīgas tirdzniecības ostā.

Savukārt pie gada zaudētājiem no sabiedrībā zināmākajiem bagātniekiem pieskaitīti Dzintara vadītājs Iļja Gerčikovs, bijušais Jūrmalas politiķis Māris Dzenītis, “Itera Latvija” prezidents Juris Savickis. Miljonāru topu izdevis laikraksts “Dienas bizness”.

TOP komentāri

  • Vilnis Bajārs
    +25 +25 0

    Vilnis Bajārs

    Es nesaprotu, ko var jūsmot! Visiem skaidri zināms, ka dēlam ar šo naudu ir vismazākais sakars, visu rīko buldozers. Drīzāk VID un ekonomikas policijai vajadzētu sarosīties!
  • Arnis Banders
  • Humoriņš

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl