“Latvijas maiznieks” par vairāk nekā diviem miljoniem eiro cels noliktavu Daugavpilī

1 komentārs
“Latvijas maiznieks” par vairāk nekā diviem miljoniem eiro cels noliktavu Daugavpilī

Maizes ražotājs AS “Latvijas maiznieks” par vairāk nekā diviem miljoniem eiro cels saldētās produkcijas noliktavu Daugavpilī, informēja bankā “Luminor”.

Šo investīciju projektu uzņēmums īsteno ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu, un tā kopējās izmaksas ir vairāk nekā divi miljoni eiro, no kuriem “Luminor” bankas finansējums veido vairāk nekā 1,8 miljonus eiro, ko banka piešķīrusi maizes ražošanas uzņēmumam jaunas saldētās produkcijas noliktavas ēkas būvniecībai Daugavpilī. Noliktava paredzēta saldētās produkcijas uzglabāšanai ar aptuveni 4000 palešu vietām, un tā būs aprīkota ar mūsdienīgām iekārtām.

Daugavpilī jau atrodas uzņēmuma “Latvijas mazinieks” esošā rūpnīca, taču uzņēmums blakus esošajai rūpnīcai uzsācis jaunas noliktavas būvniecību, lai iegūtu vairāk un kvalitatīvāku vietu produktu uzglabāšanai un nodrošinātu operatīvāku piegādi tirdzniecības vietām.

“Jau iepriekš esam atbalstījuši savu klientu “Latvijas maiznieks”, veiksmīgi finansējot svarīgu projektu realizēšanu Daugavpilī, piemēram, 2018. gadā paplašinot rūpnīcu un uzstādot pilnīgi jaunu “Izcep pats” Ciabatta maizes ražošanas līniju. Priecājamies, ka varam turpināt sadarbību arī šajā projektā. Novērtējam klientus, kas tiecas uz attīstību, kā Latvijas Maiznieks, kas vēl papildus jaunās noliktavas būvniecībai, šogad izveidojis arī jaunu maizes zīmolu un radījis vairākus maizes veidus ar paaugstinātu uzturvērtību,” stāsta bankas “Luminor” Korporatīvā departamenta vadītāja Ilze Zoltnere.

Uzņēmuma kopējais investīciju apjoms sasniedz 2,5 miljonus eiro, investējot 215 000 tūkstošus eiro jaunā zīmola “Latvijas Zeltene” izveidē, kas aizstāj maizes sēriju “Zeltene”. Maizes sērijai radīts jauns vizuālais izskats un veiktas investīcijas līnijas modernizācijā Daugavpils rūpnīcā.

“Latvijas maiznieka” īpašnieks ir Igaunijas kompānija “Maral Invest”, bet patiesais labuma guvējs ir Igaunijas pilsonis Margus Mehine. “Latvijas maiznieka” pamatkapitāls ir 895 629 eiro.

“Luminor” ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 900 000 klientu, 2 500 darbiniekiem, kā arī 15,6% tirgus daļu noguldījumos un 17,6% tirgus daļu kreditēšanā 2020.gada pirmā pusgada beigās. “Luminor” pašu kapitāls sastāda 1.6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 22,0%.