Latvijas lauksaimnieki priecājas; šogad gaidāmas auglīgas ražas

Komentāri

Labas ražas šogad gaida Latvijas lauksaimnieki. Šobrīd laikapstākļi ir labvēlīgi gan graudaugiem, gan augļiem un dārzeņiem. 

Zemnieku saimniecības Viesturi saimnieks Andis Salmiņš no Jelgavas novada ar graudaugu attīstību pagaidām ir ļoti apmierināts. Ar graudaugiem Andim apsēti 320 hektāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andis Salmiņš z/s Viesturi saimnieks

Šogad ļoti labi izskatās rapsis – ļoti daudz sānu dzinumi. Izskatās cerīgi rapsis, varētu būt labas ražas.

Šobrīd ziemas kviešu, kā arī rapša raža pēc vēsā un nokrišņiem bagātā maija, solās būt laba, īpaši Zemgalē un Kurzemē. Agrais pavasaris graudaugiem šāds laiks patīk, uzsver speciālisti. Arī augļiem un dārzeņiem šis laiks ir labvēlīgs, tiesa, ķirbjiem, gurķiem un kukurūzai ir par aukstu, taču sakņu sistēma veidojas un jāgaida jūnija beigas.

Pērn graudu ražas ziņā tika sasniegts visu laiku rekords – vairāk nekā 2 miljoni tonnu, tādējādi pārsniedzot 2012.gada rādītājus. Vai šogad tas tiks pārspēts, agronomi varēs spriest jūlijā, pēc lauka apskatēm.

Vēl vismaz ir 2 mēneši līdz ražas vākšanai un kā katru gadu ir iespējami dažādi riska faktori, kas var ietekmēt ražu. Bet ja gaisa temperatūra ilgstoši nepārsniegs + 25 grādu robežu un būs optimāls mitrums, lauksaimnieki dejos uzvaras un prieka deju.

Lasi vēl