Latvijas lauksaimnieki priecājas; šogad gaidāmas auglīgas ražas

Komentāri

Labas ražas šogad gaida Latvijas lauksaimnieki. Šobrīd laikapstākļi ir labvēlīgi gan graudaugiem, gan augļiem un dārzeņiem. 

Zemnieku saimniecības Viesturi saimnieks Andis Salmiņš no Jelgavas novada ar graudaugu attīstību pagaidām ir ļoti apmierināts. Ar graudaugiem Andim apsēti 320 hektāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andis Salmiņš z/s Viesturi saimnieks

Šogad ļoti labi izskatās rapsis – ļoti daudz sānu dzinumi. Izskatās cerīgi rapsis, varētu būt labas ražas.

Šobrīd ziemas kviešu, kā arī rapša raža pēc vēsā un nokrišņiem bagātā maija, solās būt laba, īpaši Zemgalē un Kurzemē. Agrais pavasaris graudaugiem šāds laiks patīk, uzsver speciālisti. Arī augļiem un dārzeņiem šis laiks ir labvēlīgs, tiesa, ķirbjiem, gurķiem un kukurūzai ir par aukstu, taču sakņu sistēma veidojas un jāgaida jūnija beigas.

Pērn graudu ražas ziņā tika sasniegts visu laiku rekords – vairāk nekā 2 miljoni tonnu, tādējādi pārsniedzot 2012.gada rādītājus. Vai šogad tas tiks pārspēts, agronomi varēs spriest jūlijā, pēc lauka apskatēm.

Vēl vismaz ir 2 mēneši līdz ražas vākšanai un kā katru gadu ir iespējami dažādi riska faktori, kas var ietekmēt ražu. Bet ja gaisa temperatūra ilgstoši nepārsniegs + 25 grādu robežu un būs optimāls mitrums, lauksaimnieki dejos uzvaras un prieka deju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl