Latvijas izgudrotāji radījuši unikālu taras pieņemšanas automātu

2 komentāri
Latvijas izgudrotāji radījuši unikālu taras pieņemšanas automātu
EKRĀNUZŅĒMUMS

Latvijas izgudrotāji radījuši mākslīgā intelekta ierīci, kas var radīt revolūciju atkritumu apsaimniekošanā.

Taras pieņemšanas automāts ar mākslīgo intelektu atpazīst gan nebojātas, gan saburzītas 0,5 PET pudeles, dzērienu bundžas, tetrapakas, dzeramos jogurtus, vienreiz lietojamās kafijas krūzes. Iemetot atkritumu aparātā, uz ekrāna parādās summa, cik centu iegūti. Demonstrācijas versijā parādās iespēja nopelnīto naudu ziedot Bērnu slimnīcai, bet pēc pāris gadiem, kad iekārta varētu būt publiski pieejama daudzviet, naudu atkritumu nodevējs saņemtu mobilā telefona aplikācijā.

“Applyit” pārstāvis Vismands Mejoks norāda: “Šeit mēs esam radījuši eksperimentālu piemēru, lai redzētu, kā izskatās norēķina sistēma. Šeit paredzēts [par nodoto taru iegūto naudu] ziedot, bet iekārtai jāstrādā ar mobilo tehnoloģiju.”

Šāds tehnoloģiskais risinājums, kas atpazīst objektus neatkarīgi no orientācijas telpā un taras kvalitātes, ir unikāls risinājums. Tāds šobrīd nav nevienam citam potenciālajam depozītiekārtu piegādātājam Latvijā, uzsver idejas autori.

“Cleantech Latvia” klastera eksperts Jānis Butkēvičs pauž: “Galvenā problēma, ka politiķiem trūkst informācijas, ka pieejami alternatīvi risinājumi. Sarunas bija tikai par tādiem risinājumiem kā Lietuvā, Skandināvijā, kur sistēma ieviesta 80. gados. Kopš tā laika tehnoloģijas gājušas uz priekšu. Mēs stāstām – cerams, deputāti ieklausīsies.”

Šādas iekārtas reāli Latvijā varētu parādīties jau tuvāko triju gadu laikā. Interesi par šādu iekārtu izvietošanu savos birojos izrādījuši vairāki uzņēmumi, bet izgudrotāju vīzijās šādas ierīces, tiesa gan, krietni lielākā izmērā par pašreizējo, varētu atrasties pie tirdzniecības centriem un citās vietās, kur apgrozās daudz cilvēku.