1 komentārs

Ekonomisko sankciju karš pret Krieviju ir viens no faktoriem, kas dzesē Latvijas ekonomiku. Tā šorīt intervijā LNT raidījumā 900 sekundes atzina Latvijas bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Viņš arī visai piesardzīgi izteicās par iespējamu jaunu sankciju ieviešanu.

Paralēli eksporta kritumam uz Krieviju, ekonomikas atdzišanā Latvijas Bankas prezidents vaino arī virkni valdības lēmumu un to nemainīšana tautsaimniecības izaugsmes tempus bremzēšot vēl turpmākos divus gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Bankas prezidents uzskata – steidzami jāveicina mājokļu un biznesu kreditēšana, lai vairotu naudas apriti ekonomikā. Tāpat esot jānoņem šķēršļi termiņuzturēšanās atļauju tirgošanai trešo valstu bagātniekiem, kas šobrīd bremzējot būvniecības sektoru un nerada jaunas darba vietas. Kopā vēl ar citiem faktoriem, Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze ir pasliktināta.

”Pagājušā gada vidū mēs cerējām, ka tā būs 2.8, šobrīd izskatās, ka varētu būt pie 2%, un arī ir jāsaka, ka tas nav akmenī iecirsts. Mums ir jāseko līdzi notikumiem Krievijā, Ukrainā, kopumā Eiropas Savienībā, arī pārējā pasaulē, uz kurieni Latvijas eksportētāji pārdod savas preces,” norāda Rimšēvics.

Latvijas Bankas pazeminātā prognoze nav tieši saistoša Finanšu ministrijai. Tā joprojām pieturas pie līdzšinējās ekonomikas izaugsmes prognozes 2.8%, un tamdēļ valsts budžetā lielāks deficīts arī netiek plānots.

Swedbank analītiķi ir bijuši vēl pesimistiskāki un šonedēļ Latvijas tautsaimniecības attīstības kāpumu koriģējuši līdz 1.9%. Arī Igaunijas un Lietuvas izaugsmes prognozes ir palikušas pesimistiskākas.

Latvijas ekonomikas izaugsmes galvenais dzinējspēks šogad būs iekšējais patēriņš jeb cik daudz naudas cilvēki tērēs par precēm un pakalpojumiem. Turklāt notiekošais būs izteikti sektorāla parādība, jo atsevišķās nozarēs ekonomikas kāpums būšot tiešām labs.

Turklāt augstāk par politisko principu izrādīšanu Ukrainas militārā konflikta kontekstā, Latvijas Bankas prezidents sliecas likt Latvijas ekonomikas intereses. Rimšēvics drīzāk neatbalstītu vēl stingrākas sankcijas pret Krieviju.

Tomēr kopumā Latvijas eksports turpinās kāpt, jo divciparu procentos mērāmais kritums uz Krieviju šogad tiks kompensēts ar citu valstu tirgiem, un tas uzlabošot Latvijas imunitāti pret citiem iespējamiem eksporta satricinājumiem.

TOP komentāri

  • guņa
    0 0 0

    guņa

    mani draugi ir uz sēkļa,pats no ielaupījumīem ,nauda izdz
    īvošanai knapi vācu,laikam jau ierēdņi mūs uzturēs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl