Latvijas ekonomikas izaugsme joprojām vāja, taču saglabā līderpozīcijas Baltijā

1 komentārs
Latvijas ekonomikas izaugsme joprojām vāja, taču saglabā līderpozīcijas Baltijā
FOTO: LETA

Latvijas ekonomika turpina lēnu izaugsmi. Gada trešajā ceturksnī iekšzemes kopprodukts palielinājies par 2,5%. Ekonomisti atzīst, ka ar to nepietiek, lai noķertu Eiropas Savienības (ES) valstu vidējo labklājības līmeni, taču kā mierinājums var kalpot atziņa, ka citām Baltijas valstīm iet vēl grūtāk.

Trešajā ceturksnī ekonomikas pieaugums bijis lēnāks nekā gada sākumā, un tas neļauj runāt par valsts attīstības plānos definēto ekonomikas izrāvienu, tomēr arī liela pamata pesimismam neesot.

Lietuvā trešajā ceturksnī izaugsme bijusi lēnāka par 2%. Igaunijas datu vēl nav, taču neesot šaubu, ka ziemeļu kaimiņiem ies sliktāk nekā mums.

Krievijas ekonomikas lejupslīde kopā ar embargo daudz smagāk skārusi Lietuvas lauksaimniekus, savukārt Igaunijai problēmas radot Somijas stagnācija. Līdzīgi lēni attīstības tempi būšot vēl vismaz divus gadus.

Ekonomisti pauž bažas, ka nākamā gada valsts budžets balstīts uz pārāk optimistisku prognozi, un, ļoti iespējams, nākamgad izdevumus nāksies cirpt.

TOP komentāri

  • Nu re
    0 0 0

    Nu re

    Tas jau netraucē varas murmuļiem braukāt nevajadzīgos komandējumos.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl