Papildināta (plkst. 08:40) – Latvijas dārzeņu tirgus var sabrukt

Komentāri

Par dempinga cenām Latvijā ienākot Polijas un Ukrainas dārzeņiem, reāli draudi pastāv visu trīs Baltijas valstu dārzeņu tirgum, Zemnieku Saeimas pārstāve, kooperatīvās sabiedrības “Mūsmāju dārzeņi” valdes locekle Edīte Strazdiņa atzina LNT raidījumā “900 sekundes”.

Viņa arī norādīja, ka satraukti ir arī paši poļu ražotāji. Pašreizējā augļu un dārzeņu cena varētu nebūt pietiekama, lai poļi nodrošinātu vajadzīgo kvalitāti.  Tas varētu radīt situāciju, ka Latvijā nenonāk paši kvalitatīvākie Polijā ražotie dārzeņi. “Prece, kas ienāks Latvijā, nebūs tā labākā,” pauda “Mūsmāju dārzeņi” valdes locekle E. Strazdiņa.

Tāpat parādās riski, ka līdzīga situācija varētu izveidoties ne vien augļu un dārzeņu tirgū, bet arī gaļas un piena nozarē, viņa norādīja.

Baltijas tirgus poļu ražotājiem nav lielākais (lielākie ir, piemēram, Vācija un Krievija). Tomēr laikā, kad viens nozīmīgs tirgus, proti, Krievija, poļiem tiek slēgts, katrs tirgus kļūst ļoti svarīgs.

“Mēs esam poļiem tuvu, un viņiem vieglāk būs nevis atrast jaunu tirgu, bet paplašināties jau esošajos tirgos,” “900 sekundēm” skaidroja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Inguna Gulbe. “Poļiem pārdot savu preci par jebkuru cenu ir labāk, nekā nepārdot to nemaz,” viņa norādīja, skaidrojot, ka poļi mēģinās Latvijā ienākt par dempinga cenām.

Tikmēr zemkoības ministrs Jānis Dūklavs atzina – runāt par dārzeņu un augļu ražotāju bankrotu būtu pārspīlēti. Tirgotāji jau ir noslēguši līgumus ar ražotājiem, un nav pamata bažām, ka šie līgumi netiktu pildīti. Turklāt Latvijas iedzīvotāji labprātāk izvēlas pašmāju augļus un dārzeņus, nevis no citām valstīm ievestos.

“Skaties.lv” jau ziņoja, ka problēmas radušās pašmāju melleņu audzētājiem. Ļoti labs ražas gads ir ne vien gandrīz visās pašmāju, bet arī Vācijas un Polijas lielogu melleņu saimniecībās. Latvijas audzētājiem par labu nenāk arī Krievijas noteiktais aizliegums Polijai importēt savus dārzeņus un augļus. Piemēram, lielogu melleņu cena tirgū šogad būs zemāka nekā pērn, ap pieciem eiro kilogramā. Latvijas audzētāji meklē risinājumu, kā pagarināt ražas sezonu, lai varētu konkurēt ar poļiem. Vēl vienu pārbaudījumu melleņu audzētājiem Latvijā var sagādāt lielais karstums. Mellenēm labvēlīga ir āra temperatūra +20 – +22 grādu robežās. Ja termometra stabiņš ilgāk būs virs 30 grādiem, ražotājiem var rasties zaudējumi.

Krievija trešdien aizliegusi augļu un dārzeņu importu no Polijas. ”Mēs būtībā runājam par visiem dārzeņiem un augļiem – āboliem, bumbieriem, cidonijām, ķiršiem, kāpostiem,” ziņu aģentūrai AFP norādīja Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta (”Rosseļhoznadzor”) vadītāja palīgs Aleksejs Aleksejenko.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl